Незаконно штрафують на 340 гривень: водіїв попередили про популярну помилку поліції

Українські водії часто не замислюються про те, що правила дорожнього руху регламентують не лише їхню поведінку на проїжджій частині. Цим нерідко користуються недобросовісні поліцейські, які прагнуть будь-що оштрафувати автомобілістів хоча б за відсутність у машині обов’язкових атрибутів. У тому числі аптечки. Проте, як пояснюють юристи, такі штрафи є незаконними.

Зокрема, портал Hotline.finance звертає увагу на практику притягнення патрульними до відповідальності водіїв без аптечки за ст. 121 КУпАП, кваліфікуючи їх дії як керування несправним автомобілем, експлуатація якого заборонена.

Чи існує штраф за відсутність аптечки

Згідно з Правилами дорожнього руху України (п. 31.4.7), дійсно, авто не можна експлуатувати без:

  • Медичної аптечки з нанесеними на неї відомостями про тип транспортного засобу, для якого вона призначена (мотоцикл, легкове або вантажне авто, автобус, мікроавтобус та інше);
  • Знака аварійної зупинки (миготливий червоний ліхтар);
  • Вогнегасника.

«Однак у жодному нормативному документі не передбачений штраф за водіння особистого автомобіля без аптечки. Тобто автомобіля, який не використовується для надання послуг із перевезення пасажирів. Автомобіліст відбудеться лише попередженням»

Інша справа — відсутність аптечки в автомобілі, який використовується, наприклад, як таксі. Таке порушення тягне за собою накладення штрафу — 680 грн, згідно зі статтею 121 КУпАП.

При повторному подібному порушенні протягом року на водія, крім штрафу, чекає позбавлення водійського права на строк від 3 до 6 місяців або адміністративний арешт на строк від 5 до 10 діб.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!