Автоінструктор пояснив, навіщо в машині з автоматом нейтральний режим
Для водіїв, що їздять на механічній коробці, з використанням нейтральної передачі – свої процеси. Але ось власникам автомобілів з автоматом варто бути уважнішим: включення режиму N в автоматичній коробці не завжди виправдано.
Далеко не всі автомобілісти знають, як насправді працює автомат і які обмеження є при експлуатації транспортних засобів з АКПП. Портал ampercar.com вияснив у власника автошколи, як правильно керувати режимом N, щоб не нанести шкоду автоматичні коробці передач.
Якщо, наприклад, нейтральний режим випадково активувався в русі, то варто утриматися від нажаття педалі газу. Замість цього рекомендується плавно відпустити педаль акселератора і довести обороти мотора до холостих. Після цього можна без значного ризику повернутися в режим “Драйв”.
Часте включення нейтрального режиму при невеликих за часом зупинках може скоротити ресурс трансмісії, тому краще відмовитися від цієї практики. Враховуйте, що автоматична трансмісія, що працює в режимі “D”, не відчуває зайвого навантаження і не схильна до перегріву.
У разі тривалого очікування в заторі, замість нейтральної можна і навіть потрібно використовувати режим паркування. Тільки враховуйте, що краще це робити на рівній дорозі. Ця дія блокує колеса, забезпечуючи повну безпеку і виключаючи навіть меншу ймовірність того, що автомобіль почне котитися. Ручного гальма в такому випадку можна не включити. Якщо мова зайде про переключення з режиму N в D, то не потрібно це робити з одночасними натисками на акселератор. Правильним рішенням буде просто відпустити педаль гальма, автомобіль поїде сам, і тільки тоді можна ввести педаль газу в підлогу.
Однією з найкритичніших помилок є випадковий переведення коробки передач у нейтраль на високих швидкостях. У цьому режимі трансмісія не отримує необхідне мастило, оскільки масляний насос не функціонує на повну потужність, що веде до швидкого зношування елементів коробки і може викликати серйозні пошкодження.
Нейтральний режим в автоматичній коробці зазвичай застосовується тільки при буксируванні на короткі дистанції – не більше 10 кілометрів. При цьому вкрай важливо дотримуватися швидкісного ліміту, рекомендованого виробниками, який, як правило, не перевищує 30 км/год. Для більш тривалого буксирування рекомендується використовувати евакуатор, щоб мінімізувати ймовірність пошкодження трансмісії автомобіля.