Найпотужніший серійний гіперкар в світі можна купити за 2,9 млн євро

У продаж надійшов Aspark Owl – електричний гіперкар потужністю 1985 к.с., який був названий найшвидшим автомобілем в світі. Вчора в Осаці, Японія, в рідному місті Aspark, відкрився виставковий зал. Також компанія приймає замовлення з Європи і Північної Америки.

У жовтні під час тестування на трасі Мізано в Італії Owl показав заявлений час розгону до 100 км/год за 1,72 секунди. Попередні тести прототипу показали час розгону з 0 до 100 км/год за 1,87 секунди на гоночних шинах, але останній час було зафіксовано за допомогою дозволених для доріг загального користування Michelin.

Виробництво почнеться з обмеженого тиражу в 50 одиниць, 20 з яких заплановані для Європи і 20 для Азії і Близького Сходу. Залишається 10 штук для Північної Америки, а продажами буде займатися компанія Gables Sports Cars, яка, схоже, є дилерським центром старих екзотичних автомобілів в Майамі, Флорида.

Нагадаємо, що японська інжинірингова компанія Aspark рік тому представила фінальну версію свого гіперкара Owl. Є два числа, на які потрібно звернути увагу: одне велике, інше маленьке. Велике — дорожня версія електричного гіперкара може похвалитися 1985 к.с., що робить його найпотужнішим у світі серійним автомобілем. Маленьке – Aspark заявив, що він розженеться до 96 км/год всього за 1,69 секунди.

У своєму інтерв’ю TopGear, глава Aspark Масанори Йошида сказав, що з моменту першого запуску автомобіля в 2017 році компанія старанно працює над тим, щоб зробити його не просто швидшим, а найшвидшим. «Ми тестували умови і деталі, і в результаті швидкість набагато вища, ніж коли ми вперше анонсували автомобіль».

Дійсно, сама ідея створення Owl зародилася ще в 2014 році, за нею послідували тести прототипів, концепція прискореного бенчмаркінгу, а тепер і остаточна версія гіперкара, який можна купити за 2,9 млн євро. Він буде побудований в Італії компанією MAT, і за словами Йошида, фінальні автомобілі будуть готові до початку наступного року. Із запланованих 50 одиниць він вже отримав замовлення на 15.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co