Найпотужніші кросовери світу. Топ-19 найсильніших моделей
Зрозумілий усім факт, що протягом десятиліть терміни продуктивність/спорт та позашляховик/кросовер були взаємовиключними. Проте технології 21 століття змінили чимало.
Так, раніше з одного кінця автомобільного всесвіту позашляховики пропонували недосяжну для інших авто здатність заїхати далеко від асфальтованої дороги і повернутися цілим. З іншого боку, спортивні автомобілі були розроблені з урахуванням швидкості на дорозі, як на прямій лінії, так і в поворотах. Ці сегменти несподівано почали зближуватися протягом 90-х років минулого століття, і сьогодні, в 2021 році, не бракує людей, які їздять на кросоверах що майже мають характеристики суперкарів 15-річної давності.
Використовуючи потужність у кінських силах як орієнтир, ось деякі з найпотужніших позашляховиків, доступних у всьому світі. Топ-19 таких моделей були підібрані британським виданням Autocar. Читайте далі на AMPERCAR.com.
-
BMW X5 у версії М50і
BMW розміщує модифікації M50i для X5 та X6 як топові версії відповідних моделей для публіки, не налаштованої на ультимативні Х5 M / Х6 М. Під капотом X5 у версії М50і з гордістю працюватиме двигун
об’ємом 4,4 літра V8 з подвійним турбонаддувом потужністю 530 к.с., який розганяє великий кросовер до 100 км/год за 4.5 секунди. Хоча M50i не є найпотужнішими SUV від марки BMW, вони помітно швидші, ніж середньостатистичний кросовер цього і не тільки класу
-
Aston Martin DBX (550 к.с.)
Мотористи люксової компанії Aston Martin звернувся за допомогою до спеціалістів Mercedes-AMG, щоб спроектувати двигун для свого першого квитка у прибутковий сегмент кросоверів. Хоча DBX є цілковито розробкою британської фірми, він оснащений німецьким 4,0-літровим двигуном V8 з подвійним турбонаддувом, розробленим AMG і налаштованим Aston Martin. Він розвиває 550 кінських сил в стандартному виконанні, хоча керівники марки неодноразово натякали на більш потужні варіанти, що з’являться у майбутньому.
-
Jaguar F-Pace SVR (550 к.с.)
Jaguar з самого початку розробив моторний відсік середньорозмірного кросовера F-Pace з урахуванням встановлення восьмициліндрового двигуна, хоча ультра спортивна версія SVR з двигуном V8 не випускалась аж до 2018 року. На додаток до 5,0-літрового компресорного двигуна потужністю 550 к.с., значок SVR сигналізує про наявність більш міцних пружин, значно ширших коліс, легшої вихлопної системи та спортивних сидінь для передніх пасажирів. Саме цього ентузіасти очікували від фірми, яка свого часу принесла їм F-Type.
-
Porsche Cayenne Turbo (550 к.с.)
У той час як турбомотори стандартно ставляться на всі версії Porsche Cayenne, історична емблема Turbo продовжує позначати варіант з набагато більшою потужністю, ніж базова модель. На топовій версії встановлено твін-турбо 4.0-літровий V8 потужністю 550 кінських сил, значний відрив у порівнянні з 450 к.с. в Cayenne GTS, версії, що знаходиться на сходинку нижче від «Турбака».
-
Land Rover Range Rover SVAutobiography Dynamic (560 к.с.)
Часи, коли Land Rover продавав Range Rover з двозначними цифрами вихідної потужності, давно минули. Тепер у своєму четвертому поколінні цей авторитетний флагманський позашляховик є дуже потужним, незважаючи на те, що в першу чергу він задуманий не для гоночного треку. Втім, покупцям, які прагнуть досягати максимальної швидкості навіть за кермом «джипа», необхідно перейти до моделі SVAutobiography Dynamic . Його монструозний 5,0-літровий V8 з наддувом розвиває 560 к. с. Цього достатньо для розгону за 5,4 с від 0 до 100 км / год. Така модифікація пропонує більш різкі повадки на дорозі завдяки заниженій системи підвіски та більш чуйній системі рульового управління для кращої керованості.
-
Rolls-Royce Cullinan (571 к.с.)
Компанія Rolls-Royce є частиною BMW Group, але вона розумно вирішила не перебирати контейнер із запчастинами від материнського концерну, коли розробляла свій перший позашляховик. Названий на честь найбільшого алмазу з дорогоцінних каменів, коли-небудь знайденого, Cullinan покладає на автолюбителів (або їх шофера) відповідальність за 6,75-літровий V12 з подвійним турбонаддувом, який передає 571 кінських сил до чотирьох коліс за допомогою постійної системи повного приводу.
Це єдиний доступний варіант двигуна, але покупці можуть працювати безпосередньо з Rolls-Royce, щоб налаштувати майже все інше, включаючи оббивку та обробку всього і вся; доступні навіть сидіння для пікніка для нижньої стулки кришки багажника.
-
Mercedes-Benz G63 AMG (585 к.с.)
Новий G-клас від Mercedes-Benz дуже схожий на свого попередника, якщо дивитися ззовні, і це зроблено спеціально, але все під листовим металом – нове. Версія позашляховика від AMG отримає той самий 4,0-літровий V8 з подвійним турбонаддувом, який можна знайти у багатьох інших моделях (включаючи самого Aston Martin). Він форсований до диких 585 к.с. в версії G63 AMG, яких досить , щоб розігнати велику коробку з нуля до ста кілометрів за годину за якихось 4.8 секунди.
-
Maserati Levante Trofeo (590 к.с.)
Виробник розкішних автомобілів Maserati увійшов у сегмент позашляховиків/кросоверів досить пізно. Втрачений час було компенсовано, якщо так можна сказати, коли інженери компанії адаптували 3.8-літровий V8, отриманий від Ferrari, до моторного відсіку Levante, налаштувавши його на пекельні 590 к.с. , хоча моделі Trofeo, що продаються на європейському ринку, задовільняються потужністю 580 к.с. з того ж двигуна – всьому виною жорсткі екологічні норми ЄС. Бездоганне налаштування шасі та баланс ваги майже у пропорції 50: 50 дозволяють автомобільним ентузіастам максимально використовувати потужність V8.
-
Audi RS Q8 (600к.с)
Формально Q8 не найбільший позашляховик від Audi, ця честь належить Q7 , але, звичайно, різниця мінімальна. І все ж, двигун V8 з подвійним турбонаддувом потужністю 591 к.с. розганяє його від 0 до 100 км / год за 3,8 секунди , що зазвичай асоціюється з спортивними дводверними моделями, такими як, скажімо, власний Audi TT RS. У 2019 році, незадовго до офіційного дебюту, RS Q8 побив рекорд кола для кросоверів на німецькій трасі Нюрбургринг, показавши час 7 хвилин 42,2 секунди.
-
Mercedes-Benz GLE63 S AMG (612 к.с.)
Компанія Mercedes-Benz допомогла створити сегмент «заряджених» SUV, коли почала комплектувати 345-сильним двигуном свій ML55 AMG (W163) в 1998 році . Перемотаємо до 2021 року: AMG перетворився на повноцінний підрозділ під назвою Mercedes-AMG, ML тепер називається GLE, а доступний він, зокрема, у шаленому варіанті 63 S AMG потужністю 612 к. с. Тут використовується той самий 4,0-літровий V8 з подвійним турбонаддувом. У 1998 році Мерседес демонстрував результат 7.2 секунд розгону з 0 до 100 км/год. У 2021 році GLE63 S AMG досягає такої ж швидкості за 4.0 секунди. Німці також поміщають цю версію 4,0-літрового двигуна у повнорозмірний GLS.
-
Alpina XB7 (620 к.с.)
Химерна компанія Alpina стежила за переходом BMW у сегмент кросоверів з вражаючими результатами. Заснований на величезному X7, «альпінівський» варіант XB7 пропонує водіям більш потужну варфіацію 4,4-літрового V8 з подвійним турбонаддувом, який видихає відпрацьовані гази через вихлопну систему конкретної моделі. Додаткова потужність (загалом – 620 к.с.) доповнюється візуальними налаштуваннями, які залишаються досить стриманими, одночасно ідентифікуючи XB7 як члена портфоліо Alpina.
-
BMW X5 M (625 к.с.)
BMW іде всупереч загальновизнаній назві позашляховиків/кросоверів – SUV (з англ. Sport Utility Vehicle). У компанії вважають за краще використовувати абревіатуру SAV – Sport Activity Vehicle. Таке позначення було придумано для продажу оригінального, першого X5. Сьогодні найпотужніші моделі, що є великими кросоверами, – це X5 M та X6. Побудовані на одній платформі, вони майже ідентичні під металевим кузовом, але один є традиційним, а інший робить більший акцент на форм-факторі.
Стандартний БМВ Х5 М видає 600 к.с., версія Х6 М Competition – 625 кінських сил.
-
Bentley Bentayga Speed (635 к.с.)
Поява Bentley в концепції потужного суперкросовера унікальна тим, що вона опирається на використання безкомпромісного 6,0-літрового мотора W12. Переважна більшість інших позашляховиків у нашому огляді працюють на агрегатах V8. Максимальна швидкість Bentayga Speed дорівнює 306 км/год, але він не був розроблений виключно для того, щоб їхати по прямій. Більш ранній варіант Bentayga Speed заявив про рекорд позашляховика на міжнародному підйомі Pikes Peak International Hill Climb 2018 року, пройшовши курс за 10 хвилин 49,9 секунди при середній швидкості 107 км на годину.
-
Porsche Cayenne Turbo GT (640 к.с.)
Porsche втілив у Cayenne Turbo GT дивовижну кількість гоночного досвіду. Представлений виключно як «зализаний купе», це еволюція Turbo, яка виграє від більшої потужності 4,0-літрового V8, меншої ваги та титанової вихлопної системи, посеред інших оновлень. Це не найпотужніший позашляховик на ринку (хоча і недалеко від вершини), але це, безперечно, одна з найдовершеніших моделей.
У 2021 році Cayenne Turbo GT побив рекорд Нюрбургринга RS Q8. Він показав час 7 хвилин 38,9 секунди .
-
Lamborghini Urus (650 к.с.)
Найкращим входженням Італії до клубу високопродуктивних супер-позашляховиків є Lamborghini Urus, який поділяє свою платформу з Bentley Bentayga та Porsche Cayenne, не кажучи за інші моделі. Серійна модель вийшла на ринок у 2018 році з 4,0-літровим V8, оснащеним парою турбокомпресорів. Поставити емблему Lamborghini Raging Bull на позашляховик було ризикованою ставкою, але це дало результат: 15 000-й Urus був зібраний у липні 2021 року. Це дуже багато, враховуючи вартість такої машини.
-
Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid (680 к.с.)
Мало хто буде здивований, дізнавшись, що найпотужніший німецький позашляховик носить на носі емблему Porsche. Що, мабуть, більше відкриває очі, так це те, що це гібрид; Cayenne Turbo S E-Hybrid спирається на знайомий фірмі 4,0-літровий двигун V8 з подвійним турбонаддувом та електричний двигун, щоб подолати свою суттєву вагу і поставити цифри прискорення нарівні зі спортивним автомобілем. Технологія хитрощів (наприклад, функція запобігання кренам, що живиться від 48-вольтової електричної системи ) допомагає Cayenne зробити поворот з більшою кількістю апломбів, ніж передбачають його розміри.
-
Jeep Grand Cherokee Trackhawk (710 к.с.)
На папері джип та продуктивність поєднуються приблизно так само, як хаггі та морозиво. У застосуванні це формула, яка працює напрочуд добре. Jeep запозичив наддувний 6,2-літровий Hellcat V8 у своєї братської компанії Dodge і посадив його у Grand Cherokee, щоб створити Trackhawk, який декілька років подавався як найпотужніший позашляховик у світі. Тюнери, такі як Хеннессі з Техасу, знайшли способи видобути ще більше енергії від гарячого позашляховика, хоча вони виходять за рамки цієї історії.
Джип все ще продає Гранд Черокі Трекхок у 2021 році, але ми пропонуємо діяти швидко. Виробництво незабаром припиниться, і звіти стверджують, що новий Grand Cherokee не отримає двигун Hellcat.
-
Dodge Durango SRT Hellcat (720 к.с.)
Найпотужніший серійний позашляховик з ДВЗ на ринку не був навчений німецьким автобаном і не народився на рівнинах Італії. Побудований у Детройті, Dodge Durango SRT Hellcat є дуже спорідненим з Jeep Grand Cherokee Trackhawk, але його 6,2-літровий V8 з наддувом є ще потужнішим завряки певним змінам в конструкції. Більші гальма та модернізована система підвіски також є частиною трансформації. Спринт 0-100 км/год займає 3.7 с.
Dodge робить SRT Hellcat лише для модельного року 2021, і кожен доступний слот збірки обговорювався приблизно за три місяці до. Загалом, близько 2000 одиниць короля кросоверів будуть випущені в Америці.
-
GMC Hummer (830 к.с.)
GMC потрапив у заголовки, коли дебютував пікап Hummer на 1000 кінських сил у 2020 році, але варіант позашляховика не матиме чотиризначні цифри кінських сил. Він буде виробляти близько 830 кінських сил в своїй найпотужнішій конфігурації, що менше, ніж пікап, але все одно найбільше у світі. GMC пояснив, що позашляховик є приблизно на 20 дюймів коротшим, ніж пікап, тому величезний акумулятор, необхідний для досягнення цифри в 1000 к.с., не поміститься під кузовом.