Найкращі мікроавтобуси для сім’ї. Топ-5 моделей в Україні

Буває, що вашій родині або ж вам самим, з робочими цілями, потрібен багатомісний транспортний засіб, але головна умова така: не має бути жодного компромісу з точки зору комфортабельності та багатства оснащення. У такому разі варто звернути увагу на клас розкішних «бусів». Ми, в AMPERCAR.com, представляємо топ-5 моделей, які найбільше заслуговують уваги українського споживача.

Знайти великий автомобіль для своєї великої сім’ї чи сімейства, який би міг взяти на борт, окрім вас, ще, для прикладу, семеро людей, надавши їм повноцінні посадочні місця зі всіма зручностями – завдання не з простих, на перший погляд. Адже одне діло, коли у родині чоловік четверо чи навіть п’ятеро – тоді голова сім’ї зупиняється на 5- чи 7-місному SUV, як зараз модно, або, за класикою, на MPV (мінівені). З цим все ясно. Але що, коли людей ще більше і місця у вашому елегантному Volvo XC90 чи затишному Citroen C4 Grand Picasso вже не достатньо не те що для багажу, а взагалі для декількох чоловік, пасажирів?

Тоді вам потрібен «бус». Не автобус, а саме мікроавтобус, на кшталт Renault Trafic SpaceClass, Ford Tourneo Custom, Volkswagen Multivan, Mercedes-Benz V-class або Peugeot Traveller/Citroen SpaceTourer.

Ці вени не є всього-на-всього адаптованими під пасажироперевезення комерційними фургонами. Ні, дані «буси» коштують в середньому від 40 тисяч євро і можуть доходити і до цінників в 120 тисяч. Раніше вони мали чимало компромісів з точки зору динаміки та оснащення. Проте зараз перед нами зовсім інша картина, європейські моделі, що лежать в їх основі, випускаються з тією чи іншою назвою вже не одне і не два покоління, виробники багато чого досягнули, змінили і відшліфували за роки присутності на ринку.

Деякі буси взагалі отримали непохитний авторитет шикарних бізнес-шатлів з дорогим оздобленням всередині і переліком опцій, характерних для продукту лише преміум-класу: мова насамперед про Volkswagen Multivan та Mercedes-Benz V-class.

Головне, що завдяки своїм об’ємним кузовам і величезним вікнам такі машини дають повноцінне відчуття простору кожному пасажиру, навіть коли ви кудись їдете з повним переліком багажу. Такі машини також гнучкі у застосуванні – треба перевезти більше речей, ніж осіб? Будь ласка, легким рухом руки знімаєте одне, два чи всі крісла – і перед вами гігантський акваріум для перевезення будь-чого. Ну і на останок, варто зауважити цікавий момент: водії, що володіють бусами, дуже люблять хвалитися зручністю маневрування своїми машинами, мовляв, незважаючи на те, що розміри таких авто немаленькі, відчуття габаритів у них є кращим, ніж у кросоверах чи «пузотерках» – головним чином завдяки високій посадці, великим вікнам і прямолінійності кузова.

Peugeot Traveler & Citroen SpaceTourer

Ця парочка має відносно демократичний прайскурант, у всякому разі в порівнянні з її німецькими опонентами. Чисто електрична версія вена Пежо або Сітроена здатна проїхати 330 км без підзарядки. Але для української перспективи значно доречнішою буде 2.0-літрова дизельна силова установка потужністю 180 к.с. Трансмісія безальтернативна – буде 8-ступеневий автомат-гідротрансформатор «Aisin». Традиційно для французьких машин, буси від Пежо і Сітроен більше орієнтовані на спокійну і комфортну їзду, тоді як німецькі моделі жорсткіші і чутливіші до поворотів руля.

Mercedes-Benz V-class (EQV, Marco Polo)

Найпрестижніший представник добірки і єдиний, хто може нав’язати конкуренцію топовому Форду в плані розгінної динаміки – 7.3 с до 100 км/год з найпотужнішим 163-сильним двигуном. Також V-class єдиний, хто може конкурувати з Мультиваном – тут вже в плані розкоші та широти опціонального оснащення. Існує винятково електрична варіація, EQV, яка здатна проїжджати більше 400 км без підзарядки. Окремо стояча модель Марко Поло – вибір тих, кому не так важлива кількість пасажирів, але потрібно мати відносно компактний «дім на колесах» – більше, ніж просто мікроавтобус.

Volkswagen Multivan (California)

Дійсно зірка класу, Multivan є, напевно, найдовершенішим автомобілем у списку. Він практично не має недоліків. 2.0-літровий дизель розвиває потужність до 199 к.с., коробка передач варіюється від механічної до автоматичної (робота), у якості опції доступний повний привід. Найшвидша версія розганяється до 100 км/год за 9.3 с., вже не кажучи про ривок зі старту!

Але головне те, що скоро у продаж надійде абсолютно нове покоління – Т7, яке ладне буде перевернути стандарти класу, піднявши планку ще вище. Втім, вартість як Т6.1, так і Т7 покоління є дуже високою.

Renault Trafic SpaceClass

Останній рестайлінг сильно освіжив Trafic, приніс нову приладову панель і мультимедіа-систему, свіжі опції та дизайн. А також, власне, SpaceClass виконання – найдорожче і найрозкішніше. Рено комфортний і приємний на ходу, а зі 140-сильним дизелем запросто може, як кажуть, «дати жару» на дорозі дай Боже. Як і Пежо та Сітроен, Рено не страждає манією захмарних прибутків (або не може собі цього дозволити), тому цінова політика тут дещо «приземленіша», ніж на Фольксваген чи Мерседес-Бенц.

Ford Tourneo Custom

Турнео Кастом, по-перше, виглядає динамічно і стрімко, по-друге – їздить відповідно. Без сумніву, це найдрайвовіший вен серед усієї сьогоднішньої п’ятірки. Татусі оцінять. Щодо  загальносімейних якостей, то Форд не пропонує такої плавності ходу, як всі інші моделі, – ззаду ресорна підвіска пристойно «козлить» на нерівностях. Також тут не настільки гнучка трансформація салону. Втім, рестайлінгова модель пропонує найсучасніше обладнання, а салон має більше 30 можливих конфігурацій!

Завдяки хорошим гальмам, гострому рульовому керуванню та системі векторизації крутного моменту, що допомагає краще передавати потужність на колеса у поворотах, Форд Турнео Кастом справді вражає відточеністю їзди.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!