Минулого року продажі електрокарів у світі зросли на 39%

Минулого року продажі електромобілів у світі збільшилися майже на 40% в порівнянні з 2019 роком. Всього було продано понад 3,1 млн одиниць електричних автівок.

Як зазначає аналітична компанія Canalys, у складному для автопрому 2020 році високий попит на електромобілі став по-справжньому яскравим явищем. Головний аналітик по автомобільній промисловості Кріс Джонс зазначив, що цей тренд збережеться в усьому світі й цього року та надалі, попри економічно несприятливі умови.

Треба підкреслити, що на електромобілі припадало майже 5% всіх продажів нових автомобілів. Так, в Китаї та Європі було продано близько 1,3 млн електромобілів, що учетверо перевищує обсяг продажів електромобілів на американському ринку, де популярністю користуються більш традиційні авто з двигуном внутрішнього згоряння.

“Продажі електромобілів в США склали всього 2,4% від проданих там нових автомобілів, попри те, що тут знаходиться Tesla, провідний світовий виробник електромобілів”, – зауважив Кріс Джонс. – “Навіть політика більш прихильного до електрокарів уряду США не змінить ситуацію відразу”.

Як прогнозують аналітики, у 2021 році електрокари складуть понад 7% продажів нових автомобілів у всьому світі, що означає подальше зростання на 66% (5 млн проданих одиниць). До 2028 року продажу електромобілів виростуть до 30 млн одиниць, а до 2030 року електромобілі складуть 48% всіх проданих у світі легковиків.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело canalys.com