Машини Hyundai та Kia спалахують: компанії відкликають мільйони автомобілів

Hyundai та Kia відкликають загалом 3,37 мільйона автомобілів у США через ризик загоряння двигунів. Власникам таких машин настійно рекомендують паркуватися на вулиці та далеко від будівель.

Автовиробники заявляють, що внутрішні витікання гальмівної рідини можуть спричинити коротке замикання, що може призвести до займання. Національне управління безпеки дорожнього руху (NHTSA) заявило, що власники повинні слідувати порадам автовиробників і паркувати автомобілі на вулиці, доки не буде зроблено ремонт.

Hyundai заявила, що з 2017 року у неї є повідомлення про 21 пожежу і 21 іншу термічну подію, пов’язану з відкликанням, у той час, як у Kia є повідомлення як мінімум про 10 підтверджених інцидентів з пожежами та плавленням. За даними NHTSA, у жодного автовиробника немає повідомлень про будь-які аварії, травми або смертельні випадки, а також про аварії, пов’язані з відкликами.

Відклик Kia America охоплює 1,73 мільйона автомобілів Borrego, Cadenza, Forte, Sportage, K900, Optima, Soul Rio, Sorento та Rondo. Згідно з даними NHTSA, відклик охоплює період із 2010 по 2017 роки.

За словами Kia, у гідравлічному електронному блоці керування (HECU) транспортних засобів може статися коротке замикання через витік гальмівної рідини, що може призвести до спалаху в моторному відсіку під час паркування або водіння.

Hyundai відкликає 1,64 мільйона автомобілів Elantra, Genesis Coupe, Sonata Hybrid, Accent, Azera, Veloster, Santa Fe, Equus, Veracruz, Tucson, Tucson Fuel Cell та Santa Fe Sport модельних років, що охоплюють 2011-2015 роки.

Як зазначає Hyundai, модуль антиблокувальної гальмівної системи (ABS) може пропускати гальмівну рідину всередину і викликати коротке замикання, що може призвести до займання в моторному відсіку під час паркування або водіння.

Автовиробники планують повідомити власників про відкликання у листопаді.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело reuters.com