334 км/год і всього 103 екземпляри: Maserati представила найшвидший седан у світі

21 липня, компанія Maserati офіційно представила одразу два автомобілі, які є останніми моделями у лінійці виробника з мотором V8 під капотом – у майбутньому розкішний бренд таких випускати вже не буде. І якщо Levante V8 Ultima майже не відрізняється від оригінального автомобіля Trofeo, то Ghibli 334 Ultima привертає до себе максимум уваги, тому що на даний момент це найшвидший седан у світі. Власне, 334 у назві автомобіля натякають на його максимальну швидкість 334 км/год, завдяки яким новинці вдалося залишити позаду навіть культовий Bentley Flying Spur Speed.

Досягти такої великої швидкості виробнику вдалося завдяки бітурбованому мотору V8 об’ємом 3,8 літра з потужністю 580 кінських сил і 730 Нм моменту. Безумовно, для седана, який має на увазі поїздку з комфортом, а не рекорди на гоночному треку, це занадто величезна потужність, але виробник у такий спосіб вирішить поставити жирну точку у своїй історії V8. Розгін у цього седана з місця до сотні забирає всього 3,9 секунди, що можна порівняти з деякими суперкарами з куди більш потужною силовою установкою. У Maserati пояснюють це покращеною аеродинамікою кузова.

Автомобіль і справді виглядає вкрай обтічним, плюс для досягнення значної швидкості використовували кузов зі зниженою вагою та спеціальні шини, які покращили зчеплення з дорожнім покриттям. Ймовірно, у звичайних умовах на дорогах загального користування досягти швидкості в 334 км/год не вийде, але й намагатися не варто — рекорд швидкості досягався на закритій трасі фахівцем, який ще й використовував шолом та інше захисне екіпірування. При цьому купити швидкісний седан вийде не у всіх, тому що Ghibli 334 Ultima продаватимуть тиражем всього 103 одиниці. Вартість поки що не повідомляється, але автомобіль явно буде не бюджетним.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!