Курс акцій Rivian обвалився після новин, що Ford зібралася продати її акції

У листопаді минулого року молода американська компанія Rivian, яка ледь почала на той момент постачати електричні пікапи та кросовери в обмежених кількостях, вийшла на публічний фондовий ринок за ціною $78 за акцію. Надалі курс злетів до $180, але після міри протверезіння інвесторів неухильно знижувався. Цього тижня котирування знизилися до $25 через новини про вихід з капіталу Rivian двох великих інвесторів.

Канал CNBC з посиланням на власні джерела повідомив, що компанія Ford Motor, яка взяла участь у листопадовому IPO, залучила Goldman Sachs для реалізації 8 млн належних їй акцій Rivian за ціною $26,90 за штуку. Якийсь інший акціонер Rivian найняв JPMorgan Chase для продажу від 13 до 15 млн акцій цього автовиробника за аналогічною ціною. Інвестори чекали на момент, коли буде знято заборону на продаж акцій Rivian після участі в первинному розміщенні. Котирування акцій компанії відразу ж впали на 14,10%, розташувавшись нижче за рівень $25 за штуку.

Осінній оптимізм інвесторів, який на якийсь час підняв капіталізацію Rivian до величин, кратним відразу декільком іменитим автовиробникам, почав випаровуватися в міру того, як керівництво компанії почало визнавати необхідність підняти ціни на продукцію і скоротити обсяги виробництва в поточному році вдвічі до 25 тисяч машин через проблеми з сировиною та компонентами. З початку року акції Rivian впали у ціні на 72%. Цього тижня компанія має звітувати про фінансові результати кварталу, тому курс акцій напевно встигне неодноразово змінитися найближчими днями, залежно від наявності або відсутності успіхів Rivian у минулому звітному періоді.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело cnbc.com