Концерн Renault розсекретив лінійку моторів до 2025 року

Раціоналізація – це новий девіз автовиробника Renault, який почав реструктуризацію на чолі з новим головою Луки де Мео. Саме це спонукає французьку компанію запустити нове сімейство бензинових двигунів 1.2 і 1.5 TCe, які будуть доступні з трьома типами гібридизації для моделей Dacia і Renault.

Основні напрямки плану оновлення технічної модернізації Renault: зменшення технічної різноманітності, розробка нових продуктів за три роки замість чотирьох та підвищення економії шляхом масштабованості.

До 2025 року 80% моделей концерну будуть розроблятися на трьох платформах в рамках альянсу Renault-Nissan: CMF-B (Dacia Sandero, Renault Clio та ін.), яка буде електрифікована у 2023 році на Renault 5, CMF-C (Nissan Qashqai, Renault Megane та ін.) й електрична CMF-EV (Nissan Ariya, Renault Mégane Electric).

У своєму проєкті “Реновації” Лука де Мео натякнув на новий діапазон потужності моторів Renault, який виросте з 45 до 400 к.с. замість сьогоднішніх 60-300 к.с.

Минулого року кількість випущених сімейств моторів дорівнювало восьми: одне електричне, одне бензинове E-Tech (1.6), 3 бензинових SCe і TCe (1.0, 1.3 і 1.8) та 3 дизельних Blue dCi (1.5, 1.7 і 2.0). У 2025 році кількість сімейств скоротиться до чотирьох: два екологічно чистих мотора, які працюють на електриці й водні, одного гібридного на основі бензину MHEV, HEV і PHEV (1.2/1.5) та одного дизельного Blue dCi (2.0).

Під час презентації навесні минулого року свого плану відновлення президент Франції з гордістю оголосив, що новий електричний двигун Renault буде вироблятися на заводі в Клеоні. Розроблений компанією Nissan, цей модульний мотор буде доступний в декількох варіантах потужності: від 218 к.с. на Megane Electric до 394 к.с. на Nissan Ariya. Також цей агрегат буде встановлений на водневій версії майбутніх Renault Trafic та Master 2024 модельного року.

Другий запланований мотор початкового рівня буде використовуватися для двох нових сітікарів – R5 2023 роки з мінімальною потужністю 45 кінських сил.

Що стосується дизельних двигунів, компанія Renault вже почала скорочувати їх виробництво з минулої осені. Тимчасово позбавлений 1.5 Blue dCi (85 і 115 к.с.) Clio отримає нову унікальну версію потужністю 100 к.с. вже восени цього року. До 2025 року в каталозі комерційних автівок залишиться тільки 2-літровйи Blue dCi. Renault запевняє, що може переглянути свою позицію в залежності від вмісту стандарту Euro 7, який набирає чинності найближчим часом.

Три чинних двигуни поступляться місцем новому модульному сімейству. У зв’язку з цим головний інженер Renault повідомив, що це новий модульний мотор буде доступний в декількох варіаціях – з трьома та чотирма циліндрами місткістю від 1,2 до 1,5 літрів.

Першим в лінійці стане 3-циліндровий мотор 1.2 (заводський індекс HR12VDV), який дебютує на новому Kadjar II у 2022 році. Він буде пов’язаний з трьома типами гібридизації: легка гібридизація 48 В, повний гібрид та гібрид з підключенням.

Тобто нинішній двигун 1.6 E-Tech буде поступово замінений на двигун 1.2 літра. Другий – це 4-циліндровий мотор місткістю 1.5 літра (заводський індекс HR15), який замінить 1.3 TCe і також отримає три типи гібридизації.

Таким чином, новими моторами які випустить група Renault до 2025 року, стануть:

– бензиновий 1.2 TCe, 1.2 TCe м’який гібрид 48V;
– бензиновий 1.2 TCe E-Tech повний гібрид;
– 1.2 TCe E-Tech PHEV, 1,5 TCe м’який гібрид 48V;
– 1.5 TCe E-Tech повний гібрид та 1.5 TCe E-Tech PHEV.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело group.renault