Компанія Volkswagen вимушена скоротити виробництво автомобілів через дефіцит деталей

Як повідомляють китайські ЗМІ, компанія Volkswagen AG попередила про скорочення обсягів виробництва автомобілів в першому кварталі 2021 року. Не розкриваючи деталі, керівництво компанії заявило, що через брак напівпровідникових комплектуючих випуск легкових і комерційних машин повинен «адаптуватися» до умов дефіциту компонентів. Це торкнеться виробництва Volkswagen в Китаї, США і Європі.

З посиланням на заяву глави відділу із закупівель стало відомо, що постачальники електронних компонентів переорієнтувалися з випуску чипів для автомобільної промисловості на чипи і компоненти для виробництва побутової електроніки. На це змусила піти пандемія коронавірусу COVID-19, яка знизила попит на автомобілі і підвищила потребу в телевізорах і інших побутових електронних приладах. Тим самим виробники чипів переорієнтували виробництво, і автомобільна галузь, коли попит на машини почав повертатися, виявилася в ситуації дефіциту компонентів.

У грудні, за словами представників Volkswagen, виробники чипів почали повертати випуск продукції в сферу потреб автовиробників, але на нормалізацію ситуації з постачаннями піде від шести до дев’яти місяців! Оскільки, у випадку з Volkswagen, дефіцит виявиться у вигляді обмежень випуску універсальної модульної платформи (шасі) MQB, то компанія обмежить виробництво автомобілів як Volkswagen, так і Skoda і Seat, і, до якоїсь міри, Audi.

«Зараз ми відчуваємо наслідки глобального дефіциту напівпровідників. Ми робимо все, щоб скоротити час простою виробництва якомога менше, щоб ми могли доставляти товари нашим клієнтам в найкоротші терміни», – заявив член ради директорів компанії і відповідальний за закупівлі Мурат Аксель (Murat Aksel).

Додамо, один з цікавих моментів у всій цій історії з дефіцитом в тому, що виробник комплектуючих для Volkswagen і інших компаній — німецька Continental – в своєму списку постачальників не має жодної китайської компанії. Може «невидима рука ринку» виправить це становище?

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело chinadiy.com.cn