Компанія Volkswagen готується до запуску нової платформи для електромобілів

Volkswagen Group планує вивести на ринок нове покоління електромобілів у 2028 році на новій платформі, щоб протистояти загрозі з боку китайських конкурентів. Головний директор бренду VW, Томас Шефер, на ювілейному заході з нагоди випуску Golf заявив, що нова архітектура SSP (scalable systems platform) буде використовуватися з 2028 року. Ця дата підтверджується внутрішніми документами VW, розглянутими німецькою газетою Handelsblatt. Спочатку платформа мала вийти в кінці десятиліття, але плани були відкладені через проблеми з розробкою програмного забезпечення.

Генеральний директор VW Group Олівер Блюм призупинив плани розробки платформи SSP, коли в 2022 році він змінив свого попередника Герберта Дісса, після того, як проблеми з програмним забезпеченням призвели до затримок у випуску електрокарів. У березні Блюм оголосив, що перші автомобілі, керовані програмним забезпеченням, з’являться на дорогах до 2028 року.

Останнє оголошення з’явилося на тлі зниження продажів електромобілів VW, що відображається у загальному ринковому тренді. За березень реалізація електромобілів VW впала на 24%, що призвело до скорочення змін та запровадження скороченого робочого часу на заводах у Німеччині, розташованих в Емдені та Цвіккау.

VW та інші європейські автовиробники стикаються зі зростаючою конкуренцією з боку китайських компаній, які виводять на європейський ринок дешевші електромобілі. Європейські автовиробники змушені скорочувати витрати та розробляти нові стратегії, щоб залишатися конкурентоспроможними.

Архітектура SSP буде ґрунтуватися на останньому поколінні програмного забезпечення від дочірньої компанії VW Group, Cariad. VW, Audi та Porsche будуть використовувати різні версії архітектури SSP, яка дозволить заряджати автомобілі приблизно за 12 хвилин та підтримує автоматизоване водіння рівня 4.

Першим автомобілем VW Group, який отримає переваги платформи SSP, стане електричний флагман VW Trinity, який вироблятиметься у Цвіккау, Саксонія.
Восьме покоління культового VW Golf буде випущено як повністю електрична модель на платформі SSP, а його збирання продовжать на основному заводі автовиробника у Вольфсбурзі, Німеччина. VW сподівається, що нова архітектура знизить витрати на розробку та збільшить продаж електромобілів.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co