Компанія Peugeot представила електричну родину E-308

Peugeot представляє електричне сімейство E-308, що складається з хетчбеку та універсалу. Зовні ці машини практично не відрізняються від бензинових, тому ідентифікувати їх можна хіба що за іншими шильдиками на кришці капота. Електромобілі з’являться на ринку у середині 2023 року.

В основі лежить знайома платформа EMP2, на якій базується як минуле, так і актуальне покоління Peugeot 308 і електричні фургони Opel Zafira-e, Citroen e-Spacetourer, і Peugeot e-Rifter. Але при цьому для електричного сімейства E-308 архітектура отримала низку покращень.

Силова установка складається з одного електромотора потужністю 156 кінських сил і 260 Нм крутного моменту, що на 20 к.с. більше, ніж у перелічених вище електрофургонів. Низку покращень отримала і батарея. У неї було трохи змінено хімічний склад, завдяки чому ємність піднялася з 50 до 54 кВт*год. Таким чином, запас ходу досяг позначки 400 кілометрів на одній зарядці за методикою WLTP. Поповнити батарею можна зарядним пристроєм змінного струму потужністю 11 кВт, але це буде довго. Зате при зарядці постійним струмом потужністю 100 кВт, з 20 до 80% зарядитися можна лише за 25 хвилин.

Крім того, Peugeot E-308 споживає лише 12,7 кВт на 100 км, що на даний момент є рекордом у компактному сегменті. Для досягнення такої низької витрати французьким інженерам довелося оптимізувати роботу двигуна та батареї, а також покращити аеродинаміку передньої частини кузова та днища. Також спеціалісти постаралися зменшити масу автомобіля.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело media.stellantis.com