Компанія Ford вже випускає більше електричних Mustang, ніж бензинових

Справа в тимчасових труднощах з мікросхемами або це нова реальність?

Щомісяця Ford викладає на своєму офіційному сайті інформацію для інвесторів, в тому числі – статистику виробництва і продажів. В останніх документах виявився цікавий факт: компанія вже випускає більше електромобілів Mustang Mach-E, ніж власне справжніх «Мустангів».

За перші п’ять місяців цього року з конвеєра мексиканського підприємства зійшло 27816 батарейних кросоверів. Завод у Флет Роке (Мічиган) зібрав за той же період 26089 купе і кабріолетів. І це нехай і поки символічна, але все ж важлива віха на шляху «Форда», який вже підтвердив намір поступово перевести свій модельний ряд на електрику.

При цьому попит на традиційні «поні» поки ще вищий: з початку року реалізували 29264 одиниці (+1,5 в порівнянні з минулим роком), тоді як на Mach-E знайшлося 10510 покупців. Іншими словами, Mustang все ще популярний, попри пристойний вік: шосте покоління (перше, офіційно вийшло на глобальний ринок) з’явилося ще в 2014 році. Воно вже шість років поспіль утримує титул світового бестселера серед спорткарів. Правда, якщо у 2019 році сумарно продали 102090 машин, то в коронавірусному 2020-му – 80577. При цьому конкретно в США попит знижується рік від року: з 122349 одиниць в 2015 році до 61090 у 2020-му.

Однією з причин нинішнього перекосу в сторону Mach-E став глобальний дефіцит мікросхем: наявні чипи компанія вважає за краще використовувати для побудови нових продуктів, включаючи Bronco, Bronco Sport і F-150. Так, в травні в Мічигані не зібрали жодного «Мустанга». Існуючих запасів залишилося менше ніж на місяць, тоді як аналітики вважають хорошим показником резерв, що покриває 60-70 днів торгівлі.

З іншого боку, Mustang Mach-E у дилерів майже не затримується, при цьому по-справжньому глобальні продажі Ford поки не встиг розгорнути. Показники можуть істотно вирости вже в нинішньому році: зараз Ford налагоджує виробництво електрокросовера на спільному з Changan підприємстві в Китаї.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело motor1.com

Коментарі
Завантаження...