Коли авто можуть забрати на штрафмайданчик: 5 законних причин

Незалежно від того, як часто змінюються правила, проте автомобілісти завжди повинні знати законні правила для зупинки машини або евакуацію авто на штрафмайданчик. Особливо це стосується правил парковки.

Коли автомобіль можуть законно евакуювати з місця парковки, розповіли в MMR.

У більшості випадків порушення правил парковки водія повинні просто оштрафувати. Однак є 5 законних причин для евакуації автомобіля на штрафмайданчик.

По-перше, кожен водій України зобов’язаний хоч раз прочитати КУпАП. Відносно даної теми, важливо ознайомитися зі статтею 122.

Ось основні моменти, на які варто звернути увагу:

 • Порушення правил зупинки або стоянки на місцях, призначених для транспортних засобів з електричними двигунами, а також створення перешкод водіям таких транспортних засобів в зупинці або стоянки на таких місцях – ч. 7 ст. 122 КУпАП.
 • Паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безкоштовного паркування транспортних засобів особами, які не мають пільг – ч. 2 ст. 152-1 КУпАП.
 • Паркування транспортних засобів на місцях, призначених для паркування транспортних засобів, оснащених електричним двигунами – ч. 8 ст. 152-1 КУпАП.
 • Порушення правил зупинки або стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху – ч. 3 ст. 122 КУпАП.

Де паркуватися категорично не можна:

 • транспортні засоби будуть заважати руху, якщо поставлені на проїжджій частині в два і більше рядів.
 • на заборонених місцях зупинки або стоянки: на залізничних переїздах, трамвайних коліях, на мостах,
 • на пішохідних переходах і в радіусі 10 метрів від нього по обидва боки,
 • на перехрестях і ближче до них на 10 метро від краю проїжджої частини при відсутності на ній пішохідного переходу,
 • на проїжджій частині, де відстань між суцільною лінією розмітки і транспортним засобом, зупинився, менше 3 метрів,
 • ближче 30 метрів від зупинки маршруток,
 • ближче 10 метрів від місця проведення дорожніх робіт і в зоні їх виконання
 • в місцях, де буде неможливим зустрічний роз’їзд або об’їзд транспортного засобу, зупинився.

Також не можна зупинятися там, де авто своїм розташуванням унеможливлює рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів. Не можна зупинятися на виділеній смузі для руху громадського транспорту. Не можна паркуватися на велодоріжках і порушувати схему паркування транспортних засобів так, щоб він заблокував проїзд по двом і більше смугах руху.

Також варто знати, що при затримці авто місце розташування транспортного засобу повинні зафіксувати на фото або відео. Це буде доказом для винесення постанови.

Інспектори з паркування повинні скласти так званий акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу.

Після затримання авто і відправки на штрафмайданчик, інспектори повинні повідомити про місце знаходження машини Національну поліцію. Також інформація про місце розміщення авто повинна бути на офіційному сайті інспекції з паркування.

Процедура повернення автомобіля повинна проводитися невідкладно і відразу після звернення власника до відомства з відплатою штрафу і витрат по евакуації.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!