Фахівці назвали 5 причин, чому калюжі не варто проїжджати на швидкості

Влітку калюжі на дорогах можуть стати не менш небезпечними, ніж ожеледиця взимку. Багато водіїв просто не звертають уваги на них, пролітаючи крізь калюжі на повній швидкості, не сповільнюючись, що дуже ризиковано. Вони бувають різного розміру та глибини, що робить їх особливо небезпечними. Фахівець розповів в інтерв’ю порталу ampercar.com, чому калюжі категорично заборонено проїжджати на швидкості.

Невелика калюжа на трасі може легко спричинити серйозний аварійний випадок, якщо вчасно не знизити швидкість. Оптимальна швидкість для безпечного проходження глибокої калюжі не повинна перевищувати 10 км/год. Основна загроза у такому разі – аквапланування. Це неприємне явище виникає, коли між шиною автомобіля та дорожнім покриттям утворюється тонка водна плівка, внаслідок чого повністю втрачається зчеплення з дорогою. У таких умовах автомобіль стає вкрай непередбачуваним, збільшується ризик занесення та виникнення серйозної ДТП.

Великі калюжі на дорозі завжди становлять небезпеку, тому що під ними можуть ховатися не тільки ями чи горбики, а й відкриті каналізаційні люки, бетонні блоки чи інші небезпечні предмети. Якщо водій на великій швидкості потрапляє на таку перешкоду, наслідки можуть бути плачевними. Іноді калюжа така глибока, що машина може застрягти і залишатися нерухомою на тривалий час.

При проїзді через калюжу промокла електропроводка – це найменша з бід, які можуть виникнути. Набагато небезпечніше – можливість отримати гідроудар. Якщо вода потрапить у повітрозабірник і потім у циліндр, це може спричинити різкий підйом тиску та сильний удар поршня. В результаті знадобиться дорогий капітальний ремонт двигуна.

Кожен автомобіль, який прагне проїхати калюжами на високій швидкості, обов’язково намочить гальмівні колодки. Досвідчені водії обізнані, що в такому випадку потрібно кілька разів натиснути на гальмо, щоб колодки висохли. При низькій швидкості це робиться досить просто, але на високій швидкості, особливо на мокрій дорозі, це стає складнішим завданням. Крім того, у разі аварійної ситуації одразу після виходу з калюжі гальма можуть не спрацювати належним чином.

І, нарешті, автомобіль, що мчить по калюжах, може випадково облити брудною водою перехожих на тротуарі. Водії у таких ситуаціях часто почуваються захищеними від покарання, якщо тільки облита людина не вирішить помститися, кинувши щось важке до машини.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!