Jeep судиться з компанією, що випустила клон Wrangler

Причиною суперечки став індійський позашляховик Thar для ринку Австралії.

Компанія Jeep черговий раз судиться з індійською маркою Mahindra&Mahindra через спірний дизайн позашляховика Thar, який копіює Wrangler. Раніше американський автовиробник домігся заборони на продаж в США моделі Roxor (копія Wrangler CJ) від тієї ж індійської марки, а тепер взявся за відстоювання своїх прав в Австралії.

Mahindra&Mahindra має намір вивести на австралійський ринок новий рамний позашляховик Thar: автовиробник вже приступив до сертифікації машини в країні і запустив рекламну кампанію. Однак юристи Jeep порахували, що модель сильно нагадує Wrangler, і звинуватили Mahindra в порушенні патентних прав. Конфлікт сторін розглядається в Федеральному суді Австралії, повідомляє CarAdvice.com.

Це вже не перший раз, коли Jeep зустрічається в суді з Mahindra&Mahindra. У 2019 американська марка домоглася заборони на продаж моделі Roxor, підозріло схожої на Wrangler покоління CJ. У 2020 році Mahindra все ж вдалося залагодити цю справу: компанія пообіцяла змінити дизайн позашляховика і продавати в США тільки його оновлену версію. Так і з’явився Thar.

Позашляховик доступний з двома турбомоторами на вибір, бензиновим 2.0 потужністю 150 кінських сил або 130-сильним дизелем об’ємом 2,2 літра. Коробка передач – “механіка” або автомат Aisin, привід повний.

На домашньому ринку Mahindra Thar користується популярністю, що пояснюється його порівняно невисокою вартістю: в Індії позашляховик можна купити за 1,2 мільйона рупій.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело caradvice.com.au