Ізраїльські системи, що заряджають електромобілі за 15 хвилин, з’являться в Європі та США

Ізраїльська компанія, яка розробила систему швидкого заряджання електромобілів (EV) на основі технології кінетичного маховика, уклала перші комерційні угоди в Європі, США та Ізраїлі.

Система, розроблена компанією Zooz Power, раніше відома як Chakratec (zooz означає «рух» на івриті), бере енергію з мережі, щоб обертати вісім сталевих коліс на одиницю, 17 000 разів на хвилину. Кожне колесо важить близько півтонни. У процесі електрична енергія перетворюється на кінетичну енергію. Коли транспортний засіб приходить на підзарядку, обертання сповільнюється, щоб перетворити цю кінетичну енергію назад на електричну енергію і передати її в акумулятор транспортного засобу з такою інтенсивністю, що акумулятор повністю заряджається приблизно за 15 хвилин.

Генеральний директор Zooz Power Боаз Вейзер порівняв інтенсивну підзарядку, що забезпечує система компанії, зі змивом унітазу для швидкого випуску великої кількості води.

За словами Вейзера, використовуючи фізику, а не хімію, кінетичний зарядний пристрій дозволяє уникнути екологічних проблем, таких як масове використання води та забруднення, пов’язане із видобутком літію. І на відміну від літієвих батарей, які згодом слабшають, кінетична система продовжує виробляти той самий рівень електроенергії.

За словами одного аналітика зі сталого розвитку, вуглецевий слід системи Zooz Power, від виробництва та ланцюжків поставок до експлуатації та переробки чи поховання на звалищі, виробляє у 23 рази менше викидів еквівалента вуглекислого газу на кіловат-годину, ніж літій-іонний акумулятор – 0,0027 кг. При цьому еквівалент CO₂ порівняно з 0,0620 кг для акумулятора.

За 15-річний життєвий цикл Zooster-100 споживає 666 667 кВтг із мережі для створення 600 000 кВтг кінетичної енергії та вивільняє 540 000 кВтг перезарядки. Вейзер пояснив, що всі системи зберігання енергії мали втрати, і що 80% втрат — це непогано.

Він додав, що Zooz Power прагне забезпечити швидке заряджання електромобілів у районах, де електромережа ще недостатньо потужна, щоб дати такий швидкий імпульс.

Вейзер порівняв нинішній період переходу від автомобілів із двигуном внутрішнього згоряння до електромобілів із періодом появи мобільних телефонів. В останньому випадку за межами основних міських центрів прийом був поганим, поки антени не вдалося встановити по всій країні, а на це потрібен час.

П’ять блоків Zooster-100 будуть встановлені у п’яти комерційних та розважальних центрах Німеччини: два поблизу Франкфурта; два в Херренберзі, приблизно за 30 км на південь від Штутгарта; і п’ятий у місці, яке ще належить визначити. Їх фінансуватиме німецька інвестиційна компанія, яка вважає, що від продажу електроенергії від цих установок можна отримати більший прибуток, ніж від сонячних електростанцій.

В даний час Zooz Power знаходиться на просунутій стадії реєстрації європейського патенту. Компанія сподівається розпочати розгортання у Німеччині до кінця року.

Перша в Ізраїлі зарядна установка Zooz Power буде встановлена ​​на заправній станції Дор Алон у Сегулі, Петах-Тіква, в центральній частині Ізраїлю, також ближче до кінця 2022 року. Це у співпраці з Dor Alon та Afcon Electric Transportation.

У США на початок наступного року заплановано два пілотні проекти – один у Рок-Хіллі, Південна Кароліна, з корпорацією Arko, великим оператором магазинів крокової доступності, а інший з Blink Charging недалеко від Майамі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело cursorinfo.co.il