Hyundai на паливних водневих елементах зміг проїхати без дозаправки 888 км

Низький запас ходу на одному заряді продовжує відлякувати від акумуляторних електромобілів багатьох потенційних покупців. Машини на паливних водневих елементах можуть вважатися розумною альтернативою – на заповнення запасу ходу їм потрібні лічені хвилини, а недавній експеримент збільшив рекорд пробігу без дозаправки до 888 км.

Про нове досягнення в цій сфері повідомило в соціальних мережах австралійське представництво компанії Hyundai Motor. Воно доручило австралійському автогонщикові Брендану Рівзу (Brendan Reeves) вичавити максимум пробігу з одного балона водню, яким оснащується серійний автомобіль Hyundai Nexo. Загальний запас палива склав 6,27 кг, його вистачило для подолання відстані в 888 км між двома населеними пунктами Австралії за 13 годин.

Легко визначити, що середня швидкість руху не перевищила 68 км/год, і якими ще хитрощами був досягнутий такий рекорд, не уточнюється, але експеримент доводить життєздатність такого виду транспорту навіть на місцевості з погано розвиненою заправною інфраструктурою. Силові установки на водневих паливних елементах хороші тим, що дозволяють швидко заповнювати запас ходу на сотні кілометрів, як вихлоп вони утворюють водяну пару і чисте повітря. Hyundai Nexo в австралійському експерименті, наприклад, поповнив атмосферу 449100 літрами чистого повітря за час поїздки.

До недоліків даного виду транспорту слід віднести високу вартість палива: водень в комерційних обсягах поки досить дорого добувати, причому не кожен спосіб нешкідливий для навколишнього середовища. Зберігати і транспортувати водень теж складно і небезпечно, та й заправна інфраструктура поки не розвинена. Все це не заважає Hyundai Motor прагнути до перетворення в найбільшого гравця ринку силових установок на базі паливних водневих осередків.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело pcmag.com

Коментарі
Завантаження...