Geely викупила компанію Lifan і вже представила новий електрокар

Не зовсім зрозуміло, навіщо Geely ще один виробник електрокарів, якщо у китайської компанії вже є два.

У серпні 2020 року китайська компанія Lifan, яка відома своїми досить доступними і не дуже якісними автомобілями, збанкрутувала — тоді ж почався пошук інвесторів, які викуплять виробника. Більшість інсайдерів вказували на холдинг Geely, який спростовував усі чутки про придбання Lifan, але, як виявилося, вже в листопаді угода відбулася. Правда, Geely за підсумками інвестування володіє банкрутом не одноосібно – 51% акцій отримав китайський державний фонд, інші 49% пішли холдингу Geely. Але, що дивно, старе виробництво автомобілів Lifan новому власнику абсолютно без потреби, так що його просто ліквідували.

Тепер профілем Lifan під крилом Geely буде розробка і виробництво електрокарів. Досить дивне рішення, враховуючи, що на поточний момент холдинг вже володіє двома брендами, які займаються тими ж напрямками – Maple і Geometry. Більш того, досить швидко співробітники Lifan представили перший автомобіль так званої «нової ери», але без казусу не обійшлося. Виявилося, що новий електрокар, представлений компанією, є лише трохи зміненою варіацією Maple 80V – даний автомобіль був представлений влітку минулого року. Відмінностей нового автомобіля від вже представленого раніше всього дві — емблема і кілька шильдиків.

Крім того, новий, якщо так можна висловитися, автомобіль був представлений навіть без назви. З іншого боку, представники холдингу Geely пояснили це рішення. Суть в тому, що компанія Maple буде випускати автомобіль для продажу приватним покупцям, тоді як нещодавно придбана Lifan займеться випуском аналогічної моделі вже для корпоративного сектора і сервісів таксі.

Для цього у нового автомобіля Lifan на базі Maple 80V є все необхідне — шести/семи-місна компоновка, заявлена дальність ходу в 400 кілометрів і, швидше за все, досить низька вартість моделі. Також представники Geely заявили, що в доступному для огляду майбутньому представлятимуть під брендом Lifan і нові оригінальні автомобілі, але поки що це лише в планах.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co