Ford “заморожує” завод в Європі

Минулого року провідні виробники напівпровідників вимушені були перерозподілити обсяги постачання мікрочипів на користь компаній, які виробляють смартфони, побутову електроніку та інші технічні пристрої.

Американська компанія Ford вимушена закрити на деякій час виробництво на одному зі своїх автозаводів в Німеччині поки що на місяць. Як зазначають експерти, це є яркою ознакою глобальної нестачі комп’ютерних мікросхем. Брак електроніки ставить під загрозу плани з відновлення обсягів автовиробництва після пандемії. Завод, який буде зупинений у лютому, знаходиться в Саарлуісі, Німеччина. На ньому виробляється найпопулярніша в ЄС модель Ford – Focus. Треба зазначити, що на ньому працевлаштовано близько п’яти тисяч осіб.

«Ми уважно стежимо за ситуацією і коригуємо виробничі графіки, щоб мінімізувати негативні наслідки для наших співробітників, постачальників, клієнтів і дилерів по всій Європі», – зробив офіційну заяву речник Ford.

Як зазначають в компанії, подібних дій на інших європейських підприємствах Ford поки не очікується. Нагадаємо, що минулого тижня, через брак електроніки Ford був змушений закрити свій завод з виробництва позашляховиків в американському місті Луїсвілл.

Зупинка виробництва на заводі в Німеччині свідчить про те, що брак мікроелектроніки зачіпає автовиробників по всьому світу і в майбутньому може тільки посилитися.

Технологічний “голод” суттєво стопорить виробництво автомобілів. Такі компанії як Volkswagen, Fiat Chrysler, Toyota, Nissan та Honda вже відчувають гостру нестачу мікроелектроніки. Зазначимо, що чіпи активно використовуються у все більшій кількості агрегатів автівки – від систем допомоги водія до навігації та мультимедійних центрів.

Експерти пояснюють, що дефіцит спровоковано не тільки пандемією, але й недостатнім в останні роки фінансування підприємств з виготовлення 8-дюймових чіпів, які належать в основному азійським компаніям.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело edition.cnn.com