Ford випустить безпечніші та дешевші акумулятори для електромобілів до 2030 року

Ford готує до випуску нові акумулятори — безпечніші, енергоємніші та дешевші. Команда інженерів-акумуляторників Ford самостійно розробила «революційну» хімічну формулу.

За словами розробників, майбутня літій-марганцева (LMR) батарея буде безпечнішою, матиме вищу енергоємність і коштуватиме менше порівняно з поточними технологіями. Вона з’явиться в автомобілях вже до 2030 року.

Керівник відділу розробки електрифікованих двигунів Ford Чарльз Пун заявив у LinkedIn: «Це не просто лабораторний експеримент. Ми активно працюємо над масштабуванням хімічного складу LMR-елементів і інтеграцією їх у нашу майбутню лінійку транспортних засобів упродовж цього десятиліття».

Ці «революційні» батареї LMR будуть безпечнішими завдяки підвищеному вмісту марганцю. Марганець використовується в автомобілях ще з часів Chevy Volt — він дешевий, легко доступний і хімічно стабільніший за інші елементи.

Безпека, максимальна енергія та нижча вартість — це свята трійця бажаних характеристик, і, як правило, LMR-акумулятори мають потенціал забезпечити на 20% вищу щільність енергії. Інші автовиробники також працювали в цьому напрямку. Утім, Пун підтвердив, що внутрішня команда на об’єкті Ion Park компанії Ford у Мічигані «вже виробляє друге покоління LMR на пілотній лінії».

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!