Фахівці з’ясували, як спека впливає на запас ходу електромобіля

Фахівці Recurrent провели дослідження, як саме висока температура впливає на запас ходу сучасних електромобілів. Для цього у Recurrent розглянули реальні дані про понад 7500 електромобілів у США.

Результати дослідження вказують на те, що електромобілі працюють здебільшого добре, коли температура різко підвищується. Електромобілі втрачають лише 2-5% запасу ходу при температурах до 32°C. Електромобілі мають надійний терморегулятор, щоб батареї залишалися холодними та безпечними.

Проте дані Recurrent показали, що електромобілі можуть втратити 20-30% загального запасу ходу в спекотну погоду, тобто вище 35°C.

Коли спека стає проблемою для електромобілів

Тепло негативно впливає на електромобілі у двох ситуаціях:

  1. Коли ви залишаєте акумулятор електромобіля на дуже низькому відсотку заряду.  Керування температурою автомобіля потребує енергії, тому тримайте акумулятор зарядженим, щоб допомогти охолодити його акумулятор.
  2. Коли ви залишаєте машину тижнями стояти під гарячим сонцем.  Це важче для електромобіля, ніж припаркувати його в тіні або на вулиці. Якщо вам доводиться залишати машину на відкритій парковці на тиждень, ідеально буде залишити її на закритій стоянці, особливо якщо прогнозується сильна спека.

Як кондиціонер впливає на запас ходу електромобіля

Використання кондиціонера під час звичайних літніх умов не зменшить запас ходу суттєво. Але для внутрішнього охолодження, звичайно, потрібна енергія, тому сильна спека може призвести до втрати деякої частини заряду батареї.

Кондиціонер повітря має набагато менший негативний вплив на запас ходу, ніж резистивний обігрівач, тому діапазон не починає знижуватися, доки стовпчик термометра не досягне 30°C.

Охолодження кабіни вашого електромобіля менше впливає на запас ходу, ніж нагрівання за низьких температур.

Найкращий спосіб охолодити ваш електрокар

Якщо ви попередньо охолодите свій електромобіль під час підключення до мережі, кондиціонер не вплине на ваш запас ходу. Найбільш енергоємною частиною кондиціювання повітря є початкове охолодження. Може знадобитися 3-5 кВт енергії, щоб охолодити автомобіль з 35°C до комфортних 22°C, але потрібно лише близько 1 кВт, щоб підтримувати його на 22°C.

Крім того, електричні кондиціонери простіші за механічні, але все одно регулярно перевіряйте повітряні фільтри та шланги.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co