Фахівці назвали 10 найбільш вдалих моделей позашляховиків

Позашляховики впевнено очолюють рейтинги якісних та надійних авто. Моделі пропонують комфорт, економію палива, чудову керованість та маневреність.

Експерти What Car оприлюднили перелік позашляховиків із повним приводом, які ідеально курсують бездоріжжям. На вершині рейтингу – BMW X7 і Range Rover, однак список поповнився і неочікуваними моделями: Grenadier є відносним новачком, тоді як Wrangler може простежити своє коріння до початку 1940-х років.

Jeep Wrangler

Wrangler у варіанті Rubicon є не лише найпотужнішим позашляховиком у продажу, але й, мабуть, найцікавішим. З трьома блокуваннями диференціала та правильною коробкою передач з низьким діапазоном, яку ви вмикаєте за допомогою старомодного важеля, ви відчуваєте себе належним чином залученим до досвіду водіння по бездоріжжю. Wrangler менший, легший і компактніший, ніж Defender 110, Grenadier і Ranger.

Ford Ranger Raptor

Raptor став несподіваною зіркою цього тесту. З огляду на те, що він був розроблений в Австралії, експерти підозрювали, що він буде кращим на швидких ґрунтових дорогах і широких просторах з ґрунту та гравію, але навіть не думали, що Raptor буде настільки здатним на бездоріжжі.

Ineos Grenadier

Grenadier надзвичайно вражає. Він має більші можливості на бездоріжжі, забезпечує чудовий тактильний підхід та виглядає абсолютно куленепробивним. Якщо Ineos зможе знайти спосіб спростити процедуру блокування диференціала та покращити кермове керування, це стане ще більш спокусливою пропозицією для любителів бездоріжжя.

Dacia Duster

Контроль спуску з пагорба є стандартним, і можна легко перемикатися між переднім і повним приводом. Коробки передач із низьким діапазоном передач немає, але дуже низька перша передача шестиступінчастої механічної коробки передач розроблена, щоб компенсувати це. На топових моделях Duster Extreme доступний повний привід. На практиці, долаючи піщаний або брудний схил після пристойного розбігу, важко помітити різницю між змінною системою Ignis і системою блокування Duster.

Suzuki Ignis 1.2 Hybrid SZ5 Allgrip

Ignis можна придбати з опціональною системою повного приводу, а також розумною системою контролю тяги на бездоріжжі під назвою Grip Control. За словами виробника, Suzuki Ignis є “досить міцним і універсальним, щоб вирушити на природу”. Це сміливе твердження, якщо врахувати, що його дорожній просвіт у 180 мм досить обмежений, а шини розроблені більше для ефективності, ніж для зчеплення з бездоріжжям.

Nissan Ariya Evolve

Ця версія має повний привід і більший дорожній просвіт, ніж конкуренти. Однак тести були не дуже вдалими: Ariya подолала лише 35% підйому. Зупинившись на півдорозі вгору, авто просто відмовилося зрушити з місця, кажуть експерти. Його екологічно орієнтовані шини Dunlop Sport Maxx 050 не знайшли жодної переваги на бездоріжжі. І коли тестувальники спробували контрольовано спустити Арію вниз з пагорба, її надто нав’язлива система контролю стабільності надзвичайно ускладнила цей процес; гальма схопилися непередбачуваним чином, зіштовхнувши машину з лінії. Після того, як Ariya ледь не застрягла боком на пагорбі, експерти вирішили не піддавати авто ще більш напруженим випробуванням.

Subaru Solterra Limited

З увімкненим режимом X-Mode Subaru Solterra піднімався на 35% підйому, ніби його навіть не було, із системою контролю тяги м’яко витягуючи найкраще зчеплення, яке могла мати кожна з шин, завдяки тонкому електричному контролю крутного моменту. Subaru залишився вірним своїм традиціям, надавши своєму першому електричному позашляховику належні позашляхові можливості. На відміну від свого близнюка Toyota bZ4X, Solterra поставляється лише з повним приводом із налаштуванням режиму X для додаткового зчеплення на складній місцевості.

Land Rover Defender 110 P400e X-Dynamic HSE

Фахівці протестували найдосконаліший Defender у продажу: гібридний P400e, який підключається від мережі. Пневматична підвіска, блокування центрального диференціала, контроль спуску на схилі та коробка передач з низьким діапазоном передач є стандартними, але за позашляховий круїз-контроль і блокування заднього диференціала доведеться доплатити.

BMW X7 xDrive40i M Sport

У X7 немає модних режимів водіння, блокування диференціалів, низькочастотної коробки передач або позашляхових шин. Однак авто оснащене регульованою по висоті пневматичною підвіскою та контролем спуску. Можна замовити X7 з 3-літровим дизельним та бензиновим двигуном.

Range Rover D350

Ця версія оснащена регульованою по висоті пневматичною підвіскою, рульовим управлінням усіма колесами та центральним і заднім диференціалами з блокуванням. Велика кількість ширококутних камер також полегшує керування на бездоріжжі та паркування.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!