Експерти розповіли, як розмитнення в Дії може вплинути на авторинок

Розмитнення в Дії відкриває нові можливості для імпорту легкових автомобілів, зокрема самостійно громадянами, та зменшення бюрократичного навантаження на імпортерів-юридичних осіб. Так вважають в Інституті досліджень авторинку.

За словами експертів, переведення значної кількості етапів митного оформлення в дистанційну електронну форму знижує корупційні ризики. Чіткі переліки документів та даних, необхідних для розмитнення, також сприяють зниженню корупційних ризиків.

«Водночас є питання щодо побудови Бази даних митної вартості. Наскільки якісно вдасться наповнити цю Базу, а також за який час — можна буде побачити лише на практиці», – йдеться у повідомленні.

Зважаючи на потребу у чималих підготовчих роботах (створення Бази даних митної вартості автомобілів, відповідних розділів на Порталі Дія, електронних комунікацій між відомствами, залученими до митного оформлення) час фізичної реалізації подібного механізму може складати близько року, або й більше, вважають експерти.

Раніше в Міністерстві цифрової трансформації анонсували, що розмитнення авто через застосунок «Дія» стане доступним вже 2023 року.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!