Експерти розповіли, чи зобов’язаний водій пред’явити інспектору на місці зупинки вогнегасник

Останнім часом поліція почала перевіряти наявність вогнегасників в автомобілях і накладати штрафи. Тому для водія важливо знати всі нюанси з даного питання.

Згідно з п.2.3 ПДР для забезпечення безпеки дорожнього руху водій зобов’язаний перед виїздом перевірити й забезпечити технічно справний стан і комплектність транспортного засобу.

Відповідно до п.31.4.7.є ПДР забороняється експлуатація транспортних засобів за невідповідності таким вимогам, а саме, відсутній працездатний вогнегасник на легковому автомобілі.

Вогнегасник повинен бути в закріпленому стані у визначених підприємством-виробником місцях. У разі коли конструкцією транспортного засобу зазначені місця не передбачено, вогнегасник повинен розташовуватись у легкодоступних місцях.

Відповідно до п. 2.4.б ПДР на вимогу поліцейського водій повинен зупинитися з дотриманням вимог цих Правил, а також дати можливість перевірити комплектність транспортного засобу.

Тобто в законі не прописано, що водій особисто має щось пред’являти. Також закон не зобов’язує водія надавати відповідь на запитання чи є в автомобілі вогнегасник.

Зазвичай поліція накладає штраф за відсутність вогнегасника згідно з ч. 1 ст. 121 КУпАП. Ця норма передбачає відповідальність за керування водієм транспортним засобом, що має технічні несправності, з якими експлуатація його забороняється, у вигляді штрафу в розмірі 340 грн.

Водночас частина 1 статті 121 КУпАП визначає відповідальність у разі керування транспортним засобом з технічними несправностями, з якими експлуатація його забороняється.

Проте, відсутність вогнегасника не є технічною несправністю. І відповідно немає підстав для застосування ч.1 ст.121 КУпАП. Такі дії можуть передбачати лише накладення попередження згідно зі статтею 125 КУпАП, як у випадку інших порушень правил дорожнього руху.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело Дорожній Адвокат