Експерти розповіли, чи може поліцейський здійснювати фіксацію порушення ПДР на смартфон

Часто працівники поліції фіксують порушення ПДР на особистий мобільний телефон. Чи ведуть відеозйомку розгляду адміністративної справи на свій приватний смартфон. Однак такі дії не відповідають законодавству України.

За словами юристів, здійснені інспекторами на приватні телефони відеозаписи не можуть бути допустимими доказами у справах про порушення ПДР. Більше того, за здійснення фіксації на свій смартфон інспектор може понести дисциплінарну відповідальність.

Перелік дозволених для застосування технічних пристроїв, а також вимоги щодо їх використання прописані в Інструкції із застосування органами поліції технічних приладів, що мають функції фото, кінозйомки, відеозапису, затвердженій відповідним наказом МВС України.

Зокрема дозволено застосовувати портативні відеореєстратори на форменому одязі поліцейського, встановлені відеореєстратори на службових транспортних засобах, стаціонарні відеокамери в цілодобовому режимі. Є навіть в переліку системи відеозапису на безпілотних літальних апаратах.

Отже, чинне законодавство не дозволяє працівникам поліції здійснювати фіксацію порушень ПДР на особисті мобільні телефони. Всі прилади відеофіксації, зокрема такі як портативні відеореєстратори на форменому одязі поліцейського, встановлені відеореєстратори на службових транспортних засобах мають бути виключно службовими. Всі відеозаписи мають належно реєструватися, зберігатися, видаватися лише під розписку у спеціальних журналах та використовуватись виключно у службових цілях.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело Дорожній Адвокат