Експерти розповіли, чому авто з Китаю набирають популярності в Україні

В Україні продовжують зростати продажі авто Made in China. Так, у 2023 році українці вперше зареєстрували 12,4 тис. автомобілів, виготовлених в КНР, тоді як всього протягом минулого року наші співвітчизники придбали 61 тис. нових автомобілів. Тобто кожен п’ятий новий автомобіль у 2023 році був виготовлений у Китаї.

У лютому зростання продажів продовжилось: минулого місяця наш автопарк поповнився на 1523 автомобілі з Піднебесної, що виявилося на 5,8% більше, ніж у січні.

На думку експертів Інституту досліджень авторинку, є низка факторів, через які авто з Китаю набирають популярності в нашій країні. Так, чимало моделей пропонують за доволі прийнятними цінами, нехай не вкрай низькими, однак цілком конкурентними.

«Якщо ці ціни на аналогічні моделі для європейського та китайського ринків порівняти, часто можна отримати різницю у 1,5…2 рази, що автоматично дає рішення, з якого ринку імпортувати вигідніше», – кажуть фахівці.

Крім того, в Україні постійно зростає запит на електромобілі, а більшість автомобілів з Китаю обладнані саме електричною установкою. Наразі електрокар Volkswagen ID.4 є однією із найпопулярніших моделей на ринку нових авто України.

«Навіть попри те, що авто від мультибрендових дилерів зараз мають певні недоліки, як-то відсутність офіційної гарантії, часом потребу в адаптації програмного забезпечення чи зарядних портів, статистика показує, що покупці готові прийняти такі умови», – підсумували експерти.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело Інститут досліджень авторинку