Експерти розповіли, чому асфальтові дороги кращі за бетонні

В Україні активно просовують ідею будівництва бетонних доріг. Якщо в Україні це «ноу хау» подають, як якісну заміну асфальтовим дорогам, то у Великобританії вважають з точністю до навпаки. Там пропонують замість бетону «закатати» дороги в старий перевірений асфальт.

За інформацією британських медіаресурів, на такий крок британська влада пішла з кількох причин. По-перше, бетонні дороги мають підвищений рівень шуму: матеріали, з яких вони будуються, не так добре поглинають звук, як асфальт. По-друге, будівництво асфальтової дороги обходиться дешевше, ніж бетонної.

Звісно, прихильники бетонного покриття кажуть, що такі дороги довговічніші, вони вимагають набагато менше ремонту за роки використання і краще витримують екстремальні погодні умови.

Проте, навіть з урахуванням «постійного» ремонту асфальту є фінансова вигода, підрахували дорожники Туманного Альбіону. Головний арґумент – бетонні дороги самі по собі дорожчі, і на їх будівництво потрібно більше часу.

Тим часом Дослідження Українського інституту майбутнього свідчать про економічні ефекти від будівництва бетонних доріг до 2030 року в Україні. як зазначили у відомстві, при будівництві цементобетонних доріг економічний ефект на ВВП України складе від 8,5 до 19,4 млрд доларів, в той час як для асфальтобетонних — максимум $3,3 млрд.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!


Коментарі
Завантаження...