Експерт розповів, яким електромобілям надають перевагу в Україні

У лютому 2024 року українці придбали 6,1 тисячі нових та вживаних електромобілів. Це на 166% більше, ніж було у лютому минулого року. Про це в етері «Суспільного» повідомив голова Інституту досліджень авторинку Станіслав Бучацький.

За його словами, цей приріст пов’язаний зі збільшенням кількості пропозицій від виробників електричних авто.

«Більшість електромобілів приходять до нас вживаними, головним чином із країн Європи та Америки. Розвиток ринку електромобілів залежить також від доступності зарядних станцій, оскільки зараз більшість власників заряджають авто вдома», – зазначає експерт.

Найпопулярнішим автомобілем серед українців залишається Nissan Leaf, який лідирує на ринку вже близько п’яти років. Tesla Model 3 займає друге місце — це найдоступніша модель від американського виробника, яка зазвичай прибуває в Україну зі Сполучених Шататів Америки, в основному, після ДТП, так звані «аукціонні битки». Користується попитом і Volkswagen e-Golf, який часто привозять з Норвегії.

«Електромобілі не є дешевими; для їх покупки потрібно мати 10-12 тисяч доларів. Більшість автомобілів, куплених в Україні, коштують менш як 8 тисяч доларів. Таким чином, електромобілі придбають ті, хто має можливість заряджати їх вдома або використовувати як другий автомобіль у сім’ї», – підсумував С.Бучацький.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!