Експерт розповів, чому не варто переводити автомобіль на газ

Є така категорія автомобілістів, у яких «руки сверблять» зробити що-небудь зі своєю машиною. І почувши, що автівку можна зробити економнішою, вони встановлюють газобалонне обладнання. Особливо зараз, коли вартість бензину б’є рекорди: дев’яносто п’ятий за 56 гривень за літр перестав бути рідкістю.

Для початку порахуємо економію, яка стає основною мотивацією для встановлення газобалонного обладнання. Відразу уточнимо, що зараз обговорюється пропан-бутан (або скраплений нафтовий газ) – суміш зріджених під тиском легких вуглеводнів. Метан, яким зазвичай заправляють автобуси, це зовсім інше паливо.

Довга окупність обладнання

Середня вартість установки газобалонного обладнання для 4-циліндрового двигуна, включаючи оформлення, – 20 000 гривень. І це не найдорожчий варіант! При ціні на бензин А-92 на рівні 52 гривень, автомобіліст, який щорічно проїжджає 20 000 кілометрів при середній витраті 10 літрів на 100 кілометрів, витратить на бензин 104 000 гривень.

Газ зараз злетів до 25 гривень. З ним витрата трохи зростає, тож витрати на нього становитимуть приблизно 42 тисячі гривень. Таким чином, якщо водій проїжджає 20 000 кілометрів, обладнання окупатиметься за пів року. А якщо зважити на той факт, що такі пробіги здійснює далеко не кожен автомобіліст — то й довше.

Падіння потужності двигуна

У разі великих пробігів економія стає очевидною. А далі розповімо, чим доведеться платити за економію. Падіння потужності двигуна після переходу на пропан-бутан становитиме близько 10-15%. Власник 300-сильного позашляховика, можливо, цього не помітить.

У машини потужністю близько 100 к. с. втрата потужності буде відчутною! Віддаєте перевагу спокійному стилю їзди? Тоді справа краща. Але повірте: у нашій країні зовсім небагато фахівців, які можуть грамотно налаштувати газобалонне обладнання. Тож нерівна робота двигуна — характерна ознака встановленого ГБО.

Скорочення ресурсу ДВЗ

Крім того, особливості згоряння газу спричиняють неминуче руйнування частин мотора. Ні, виробники ГБО навіть не брешуть, рекламуючи збільшення ресурсу двигуна. Просто недомовляють. Зношування циліндро-поршневої групи дійсно менше: на газу краще зберігаються робочі властивості олії.

Але ось термін життя клапанів і головки блоку циліндрів становить приблизно 200 000 кілометрів після переходу на скраплений нафтовий газ (у рідкісних випадках трохи довше. Отже, якщо їздите багато, то частина грошей, заощаджених на бензині, буде розумно відразу відкладати на ремонт двигуна.

Низька якість газу

Часи, коли на будь-якій заправці можна було залити бензин, від якого машина стане через кілька кілометрів, давно минули. Зараз відверто неякісний бензин радше рідкість, ніж повсюдне явище. З газом історія зовсім інша. Так, його справді не «бодяжать», це чиста правда.

Але є один момент, що стосується технології виробництва, якого не дотримуються майже ніде. Між виробництвом та продажем газ повинен протягом певного часу відстоятися та здренажуватися, дотримуються цього моменту вкрай рідко. Тому шанс того, що вам ще хлюпнуть води, дуже великий.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело avtosota