Доведеться заплатити до 51 000 грн: найвищі штрафи за порушення ПДР в Україні

За деякі порушення правил дорожнього руху водії можуть не лише заплатити величезні штрафи, а й залишитись без прав.

В Україні передбачена велика кількість штрафів за порушення правил дорожнього руху. Деякі суми можуть сягати кількох десятків тисяч гривень.

Редакція сайту Новини Pro розповіла, які найвищі штрафи за порушення ПДР передбачені в Україні.

Штрафи за найпоширеніші порушення ПДР в Україні

За даними Патрульної поліції України серед усіх порушень ПДР найчастіше водії перевищують швидкість. Лише за 10 місяців 2023 року українці отримали 2 164 101 штраф за це порушення.

Штрафи за перевищення швидкості різняться залежно від обставин. За перевищення встановленого обмеження швидкості руху понад 20 км/год доведеться заплатити 340 грн. Якщо водій перевищив допустиму швидкість більше ніж на 50 км/год, сума штрафу збільшується до 1700 грн.

Інші поширені порушення ПДР та штрафи:

  • порушення правил маневрування – 510 грн;
  • порушення правил проїзду перехресть – 510 грн;
  • керування автомобілем напідпитку – від 17 000 грн;
  • порушення правил зупинки та стоянки – від 340 грн;
  • використання телефону під час керування автомобілем – 510 грн.

Найвищі штрафи за порушення ПДР в Україні

В Україні заборонено водити авто у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння або під дією медичних препаратів, які уповільнюють реакцію водія або знижують його координацію. За таке порушення доведеться сплатити штраф 17 000 грн. Крім цього передбачено позбавлення права керування транспортними засобами на один рік.

За повторне водіння авто у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння або під дією заборонених медичних препаратів протягом року доведеться сплатити штраф 34 000 грн. Також водія позбавлять прав на три роки та можуть конфіскувати транспортний засіб. У деяких випадках накладається адміністративний арешт на десять діб.

Якщо водій двічі протягом року керував автомобілем у нетверезому стані, то сума штрафу збільшується до 51 000 грн. Крім цього може бути накладений адміністративний арешт на п’ятнадцять діб. Також водія позбавлять прав на десять років і конфіскують транспортний засіб.

За керування авто з чинним позбавленням права на керування водієві доведеться заплатити штраф 20 400 грн. За повторне порушення протягом року сума штрафу збільшується до 40 800 грн. Також водія позбавлять прав на строк від п’яти до семи років з можливою конфіскацією авто.

За вживання водієм алкоголю, наркотиків та заборонених ліків після ДТП за його участю передбачено штраф 34 000 грн. Також буде накладено адміністративний арешт на п’ятнадцять діб і водієві не можна буде керувати транспортними засобами три роки.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!