Дослідження показало, що електромобілі не такі дешеві в експлуатації, як здається

Експерти Anderson Economic Group порівняли вартість зарядки електрокарів і заправки автомобілів із ДВЗ. Результати дослідження здивували.

Побутує думка, що електрокари дешевше заряджати, ніж заправляти авто з бензином/дизелем. Проте нещодавнє дослідження показало зворотний результат.

Так, в бюджетному ціновому сегменті бензинові автомобілі обходяться в 9,78 долара на 160 км шляху. Серед них – Nissan Versa, Honda Civic, Hyundai Elantra, Subaru Impreza і Mitsubishi Mirage.

Електромобілі початкового рівня можуть у середньому проїхати по 160 км після зарядки від домашньої мережі на 12,55 долара. На станціях зарядка електрокара обійдеться приблизно в 15,97 долара.

У середньому ціновому сегменті схожа ситуація. Так, вартість заправки моделей Honda Accord, Toyota Camry, Chevrolet Malibu і Subaru Outback у середньому обійдеться в 11,08 долара на 160 км шляху.

Зарядка електромобілів Kia EV6, Tesla Model 3/Y і Ford Mustang Mach E у домашніх умовах коштує близько 12,62 долара на 160 км шляху. Зарядка на станції обійдеться в 16,10 долара.

Що стосується розкішних автомобілів, то заправити моделі BMW 5 Series, Porsche Macan і Audi A6 бензином на 160 км шляху в середньому коштує 17,56 долара.

Водночас електромобілі Porsche Taycan, Tesla Model S і Polestar 2 можна зарядити на 160 км шляху за 13,50 долара від домашньої мережі. На станціях зарядка обійдеться приблизно в 17,81 долара.

Нагадаємо, в Україні продовжує зростати попит на електромобілі.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!