Депутати готують водіям нові штрафи до 8500 гривень: кого і за що штрафуватимуть

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо посилення відповідальності в сфері безпеки дорожнього руху.

Документом передбачається внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які встановлюють відповідальність до осіб за керування ТЗ, обладнаним шинами, з порушенням установлених вимог.

Також запропоновано положення щодо фіксації перевищення швидкості руху автотранспорту шляхом вимірювання середньої швидкості руху.

Так, за використання шин, що не відповідають сезонності депутати пропонують накладення штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн.), а за повторне порушення від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів (3400-8500 грн) з позбавленням права керування транспортними засобами від 3 до 6 місяців.

Щодо перевищення середньої швидкості руху, таке правопорушення пропонується визначати шляхом ділення подоланої транспортним засобом відстані на час, витрачений таким транспортним засобом на проїзд визначеної ділянки дороги.

«Середньою швидкістю руху ТЗ є швидкість визначена технічними засобами – приладами контролю за дотриманням ПДР з функціями фото, відеофіксації, за принципом «відстань/час», зафіксована не менш ніж двома зонами контролю», – йдеться у пояснювальній записці.

Наразі законопроєкт опрацьовується в комітеті.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!