Дефіцит відступає: Volkswagen розраховує збільшити випуск автомобілів на 10% за підсумками року

Саме дефіцит напівпровідникових компонентів призвів до того, що німецький концерн Volkswagen поступився місцем лідера автомобільного ринку японській корпорації Toyota Motor. У першому кварталі європейський автогігант скоротив обсяги випуску продукції на 12%, але за підсумками всього року розраховує їх збільшити на 10%, оскільки в другому півріччі дефіцит компонентів почне відступати.

Своїми прогнозами щодо цього в інтерв’ю Bloomberg поділився генеральний директор Volkswagen Герберт Дисс (Herbert Diess). В принципі, навіть при падінні обсягів виробництва автомобілів компанія має всі шанси продемонструвати зростання виручки і прибутку, оскільки в таких умовах пріоритет віддається випуску найбільш вигідних моделей. Наприклад, високий попит на продукцію Porsche дозволив цьому бренду отримати у першому кварталі операційний прибуток у розмірі 1,4 млрд євро та зберегти норму операційного прибутку на рівні 18,6%. У четвертому кварталі цього року Porsche вийде на публічне розміщення акцій. На думку фінансового директора Арно Антлітца, приклад Porsche показує, що зараз досить вдалий час для виходу на ринок електромобілів.

Вперше Volkswagen розкрила дані про доходи підрозділу Cariad, який спеціалізується на розробці програмного забезпечення систем активної допомоги водієві. Виручка на цьому напрямі у першому кварталі перевищила 110 млн євро, але необхідність серйозних інвестицій у розробки поки що не дозволяє обходитися без операційних збитків. На думку глави концерну, Cariad почне давати прибуток не раніше 2026 року. Приблизно на той час Volkswagen почне оснащувати свої автомобілі бортовими комп’ютерами на базі процесорів Qualcomm.

Нестабільність постачання проводки з українських підприємств у минулому кварталі Volkswagen намагалася компенсувати перерозподіл ресурсів між підприємствами в інших регіонах планети. Російське підприємство в Калузі призупинило свою діяльність, але одночасно вимушено простоюють і деякі підприємства Volkswagen в Європі, які втратили постачання електропроводки з українських заводів.

Зараз для автоконцерну дуже привабливим напрямком для інвестицій стають США. У штаті Теннессі до кінця року розпочнеться складання електромобілів ID.4, а також концерн шукає місце для будівництва підприємства з виробництва тягових акумуляторів на території США.

«Америку не торкнуться події, що відбуваються в Європі, а тому вона стане стратегічним регіоном, в який ми більше інвестуватимемо», — заявив Герберт Дисс.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!
Або завітай на обговорення цієї теми на сторінці AMPERCAR.com у facebook!

Джерело bloomberg.com