Експерти розповіли, чим загрожує їзда без посвідчення водія або без відповідної категорії

Донедавна водіння будь-яким транспортним засобом без отримання посвідчення водія чи без відповідної категорії передбачало накладення штрафу в розмірі 425 грн. (ч.2 ст.126 КУпАП).

Таке мізерне покарання не лякало водіїв, які такого посвідчення навіть не отримували, але мали бажання «покататись». Про це повідомляє Дорожній адвокат.

Особливо це були молоді водії, які вже навчились їздити, але посвідчення водія ще не отримали. Також були водії з категорією для легкових автомобілів, які вирішили поїздити на мотоциклі чи скутері. Або ж мали право керування вантажівкою, проте керували вантажівкою з причепом.

Водночас законом №1231-IX відповідальність за керування без посвідчення водія чи відповідної категорії суттєво збільшили. З урахуванням внесених змін, на сьогодні за таку їзду передбачено накладення штрафу в розмірі 3400 грн.

Більше того, цим законом додано до статті 126 КУпАП нову частину – повторне аналогічне порушення передбачає накладення штрафу у збільшеному розмірі – 40800 грн. з одночасним позбавленням права керування на строк від 5 до 7 років (ч.5 ст.126 КУпАП).

При цьому, своєчасне оскарження протягом 10 днів постанови по першому порушенню зупиняє її дію до кінцевого вирішення справи в суді. У такому випадку інспектор не має права винести постанову за повторне порушення на підставі ч.5 ст.126 КУпАП.

Якщо ж перша постанова не оскаржена в суді, то у разі повторного керування без посвідчення водія чи відповідної категорії, до водія може бути застосовано збільшений штраф в розмірі 40800 грн.

Примітка: Дані штрафи не стосуються водіїв, які мають посвідчення водія відповідної категорії, однак просто не пред’явили його чи відмовились пред’явити на місці зупинки. Непред’явлення чи відмова пред’явити передбачає накладення штрафу в розмірі 425 грн.

Підпишись на нас в Google НОВИНИ, щоб отримувати більше свіжих новин!