Білорусь розробляє свій національний електрокар

Як повідомляє портал Insideevs, білоруські вчені заявили про готовність зробити національний електромобіль. Зазначається, що усі компоненти електричної автівки будуть розроблені та створені на території країни.

За словами глави Національної академії наук Володимир Гусаков, білоруські вчені вже готові розробити й запустити у виробництво електрокар. Чиновник від лінії “партії” повідомляє, щоб почати виробництво електрокара потрібні тільки інвестиції, а усі необхідні технології або створюються зараз, або вже створені.

Зокрема пан Гусаков доволі скептично висловився щодо літій-іонних акумуляторів, які зараз є стандартом для електричного транспорту. На його думку, в бюджетних електрокарах ціна батареї становить половину вартості всієї автівки, а через можливий дефіцит літію в майбутньому такі акумулятори можуть тільки подорожчати.

Зараз білоруські вчені працюють над створенням графенових та граф-свинцевих джерел живлення. Акумуляторні батареї на їх основі почнуть тестувати вже цього місяця.

Нагадаємо, що білоруський президент Лукашенко неодноразово висловлювався на тему появи національного електромобіля у республіці. Зараз в країні є профіцит електроенергії, тому держава створює всі умови для розвитку ринка електрокарів. В Білорусії електрокари не обкладаються ПДВ, так що купляти такі машини вигідно.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело insideevs.com