Білорусь планує повністю перейти на електрокари раніше, ніж Європа

Як заявив президент країни Лукашенко на заводі “Горизонт”, Білорусь відмовиться від автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння раніше, ніж Європа.

«У своєму посланні я електромобілі згадував, але головна думка була, що Господь нас, напевно, коронавірусом і покарав, що ми просто по-хамськи ставимося до природи. Якщо у нас не буде гармонії з природою, ми будемо нездорові, і діти наші будуть жебраками», – сказав Лукашенко на заводі по виробництву телевізорів.

Крім того, Лукашенко зазначив, що деякі європейські країни вже визначилися з термінами, коли на дорогах щезнуть автівки з ДВЗ.

«У нас є шанс раніше це зробити, і ми це будемо робити», – впевнений чинний президент Білорусі.

Нагадаємо, що фіксація Лукашенко на електрокарах пов’язана з введенням в дію білоруської АЕС, яку з 2011 по 2020 рік будувала російська держкорпорація “Росатом”. АЕС зводилася з розрахунком на продаж енергії в Європу, але в ЄС відмовилися закуповувати її через побоювання за екологію. Таким чином Білорусь зіткнулася з профіцитом електроенергії, яку влада вирішила направити на розвиток електромобілів в країні.

Нагадаємо, перший зразок електрокара в Білорусі побудували у 2017 році на базі китайської моделі Geely SC7. Електрокар мав двигун потужністю 60 кВт та запас ходу на 120 кілометрів. Зараз розглядається можливість виробництва в країні електрокара Geely Geometry A.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело eng.belta.by