Автомеханік розповів, як кришка розширювального бачка “вбиває” двигун автомобіля

Більшість автовласників забувають про кришку розширювального бачка системи охолодження, вважаючи її незначною деталлю. Однак невелика проблема з цією запчастиною може призвести до серйозних пошкоджень силового агрегату. Механік автосервісу поділився секретами з порталом mmr.net.ua та розповів, що робити, щоб уникнути біди.

Кришка розширювального бачка – це не просто шматок пластику чи металу. Це складний пристрій, захований у глибинах моторного відділення, який виконує низку критично важливих функцій для справної роботи автомобіля.

Усередині цієї кришки знаходяться два клапани, кожен із них виконує свою роль у захисті двигуна. Запобіжний клапан, що тримається в закритому стані під час запуску двигуна, полегшує прогрів двигуна і дає йому час підготуватися до роботи під навантаженням. А ось впускний клапан пропускає повітря, щоб компенсувати зменшення об’єму антифризу, коли двигун остигає.

Якщо хоч один із цих клапанів перестане працювати, то почнуться серйозні неприємності. Наприклад, може виникнути витік антифризу або утворення повітряних пробок у радіаторі. Ці проблеми легко призводять до перегріву двигуна.

Якщо ця запчастина не в змозі тримати необхідний тиск у системі охолодження або неправильно регулювати його, це може поставити під загрозу роботу двигуна, що призводить до прогорання прокладки головки блоку циліндрів.

Як перевірити кришку розширювального бачка? Коли мотор охолоне, необхідно звернути увагу на патрубки під капотом. Якщо вони стиснуті, то є проблеми із впускним клапаном. У цьому випадку рекомендується змінити кришку.

Щоб перевірити запобіжний клапан, слід запустити мотор і дати йому трохи погрітися. Потім акуратно розпочати відкручувати кришку розширювального бачка. Якщо буде чутно звук шипіння повітря, це означає, що запобіжний клапан справно виконує свою роботу.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!