Названо Топ-10 авто, які подарують найбільше задоволення від керування

Усім привіт! Сьогодні мова піде про автомобілі для поціновувачів прекрасного. Методика відбору проста і зрозуміла: не захмарно дорогі спорт- чи суперкари і не спортивні версії якихось, вибачте на слові, пересічних хетчбеків – лише ідеологічно природжені для азартної їзди, класичні, відносно доступні, істинні спорткари.

Зараз AMPERCAR.com надає унікальну можливість дізнатися більше про 10 таких автомобілів, зібраних в одному місці. Є серед них елегантна француженка, англієць-аристократ, а решта – порівну поділене на японський та німецький фланги протистояння. Але хто з них яке місце зайняв? Читайте далі.

10. Alpine A110

  • Компоновка: середньомоторна задньопривідна;
  • КПП: автоматична (роботизована).

Інженери відділу Renault Sport більше мають досвіду роботи з передньопривідними шасі «гарячих хетчбеків», власне 1.8-літровий бензиновий двигун Альпіни (252 к.с.) саме від Megane RS. Проте цього разу вони зайнялися геть іншим – створили з нуля середньомоторне 2-місне купе, яке розганяється до 100 км/год за 4.5 секунди. Їздові характеристики приголомшливі, дизайн витончений, а витрати пального – низькі. Адже на кожну «сотню» машина споживає 5 л/100 км у змішаному циклі. Слабини Альпіни полягають у відсутності вибору типу трансмісії (лише автоматична), лютій обмеженості ніш для речей у салоні та надто високій вартості – від 60 тисяч євро.

9. Audi TT RS

  • Компоновка: передньомоторна передньопривідна;
  • КПП: автоматична (роботизована).

Гордість моделі ТТ RS – 2.5-літровий п’ятициліндровий двигун потужністю 400 к.с. Міцне зчеплення з дорогою забезпечує фірмова система повного приводу Quattro, показником чого є ультимативний набір швидкості 100 км/год за 3.9 с. Максимальна швидкість – 280 км/год (без електронного обмежувача). Компактні розміри TT RS і бездоганне робоче місце водія вже налаштовують на азартне водіння, а коли звук двигуна – це справжня пісня (5 циліндрів звучать надзвичайно мелодійно) – то від бажання безупинного прискорення, яке би чергувалось з низкою звивистих поворотів, годі утриматися. Щоправда, Ауді також не пропонує механічної КПП для ультимативної версії TT RS. Динамічні параметри тоді би дещо похитнулись у бік сповільнення.

8. BMW 2 series

  • Компоновка: передньомоторна задньопривідна;
  • КПП: механічна (доступна на F22/F23) або автоматична (гідротрансформатор).

2 серія якраз на зміні генерацій. Сьогодні в автосалонах все ще можна придбати купе попереднього покоління (кузов F22 або F23 для кабріолета), але вже є і нова ітерація «двійки» – в кузові G42. У будь-якому разі це 100%-ний «драйврс кар» з класичною компоновкою – повздовжньо розміщений двигун, задній привід (повний для М240і). Бездоганна ергономіка в салоні та високоякісні матеріали оздоблення вносять свою лепту у сприйняття 2 серії не тільки як стильного купе, але як продукту преміум класу.

7. Toyota GR86

  • Компоновка: передньомоторна задньопривідна;
  • КПП: механічна або автоматична (гідротрансформатор).

Даремно ви вважали, що нові GR86 та Subaru BRZ абсолютно однакові за характером. Бо мають вони різні налаштування передніх і задніх амортизаторів, при цьому Toyota використовує на 7% нижчу передню пружину і на 11% вищу задню. Subaru використовує порожнисту передню поперечину товщиною 3 мм, а у 86-ї – 1.8 мм. Задня поперечина Тойоти на один 1 мм товстіша. Що ще важливіше, Субару використовує нові точки кріплення для заднього стабілізатора, прикріпленого безпосередньо до цільного кузова, а не на підрамі, як у Тойоти. Інші зміни в підвісці включають алюмінієві передні поворотні кулаки та жорсткіші втулки задньої тяги на BRZ порівняно зі сталевими кулаками та переносними втулками на GR86.

6. BMW Z4

  • Компоновка: передньомоторна задньопривідна;
  • КПП: механічна або автоматична (гідротрансформатор).

Класичний силует родстера Z4 навіює не знати звідки взяті спогади основоположних стандартів будування спорткарів. Чисті, стрімкі лінії, легкість та пропорційність дизайну кузова лише доповнюються відточеністю динамічних характеристик. Беззаперечно, саме Z4 є перлиною всього модельного ряду БМВ сьогодні. При чому, особисто для мене ідея пуристського родстера цієї марки отримує остаточну завершеність тоді, коли ідеться про найбазовішу специфікацію, на шинах 17’’, з аналоговим щитком приладів та, звісно, механічною трансмісією.

5. Subaru BRZ

  • Компоновка: передньомоторна задньопривідна;
  • КПП: механічна або автоматична (гідротрансформатор).

Притаманним для істинного спорткару є ідеальне розвагування 50/50, тобто рівномірний розподіл маси машини на кожну вісь. BRZ може таке запропонувати. Ба більше, опозитний 2.4-літровий мотор Субару видає потужність 235 к.с. і забезпечує низький центр тяжіння, що робить поведінку купе в поворотах якомога більш перфектною. Ручна трансмісія доповнить вир емоцій, отриманих від налаштувань шасі, а також забезпечить кращі показники розгінної динаміки та максимальної швидкості. Жорсткість на кручення, за словами розробників, збільшилась на 50% порівняно з попереднім поколінням.

4. Nissan Z

  • Компоновка: передньомоторна задньопривідна;
  • КПП: механічна або автоматична (гідротрансформатор).

Задній привід, 3.0-літровий 6-цилідровий бі-турбо V-подібний мотор з перемінним ступенем стискування, що розвиває 405 к.с… Як добре, що Ніссан подарував нам цю модель, врешті-решт! Адже на фоні загального падіння попиту на спортивні купе та складної економічної ситуації японського бренду наразі, маркетологи цілком могли «закрити лавочку» скоріше іміджевих, а не економічно вигідних моделей. Втім, недавно стало відомо, що навіть флагманський GT-R отримає наступне покоління, а щодо нової «Z-ки», то поки що вона єдина претендує на роль ведучого спорткару японського автопрому в 2021 році.

3. Mazda MX-5

  • Компоновка: передньомоторна задньопривідна;
  • КПП: механічна або автоматична (гідротрансформатор).

Годі чекати від когось іще у списку більш чистих відчуттів від керування, ніж від Мазди МХ-5. Найменший автомобіль у цьому списку, японський родстер сповідує філософію безпосередності між водієм та автомобілем, а саме шляхом поєднання крихітних габаритів та дійсно низької маси. Точні реакції на повороти руля, фантастична керованість та витончений дизайн задають настрій усій поїздці. До речі, завдяки малим розмірам, МХ-5 шикарно вписується у міське щоденне використання, хоча практичності в плані ніш для зберігання тут, звісно, не так вже і багато. А ще Мазда доволі шумна в середині, хоча інші учасники добірки здебільшого такі ж.

2. Jaguar F-Type

  • Компоновка: передньомоторна задньопривідна;
  • КПП: автоматична (гідротрансформатор).

Для такого автомобіля як Jaguar F-Type кузов родстер служить базовим. Купе дебютувало пізніше, як і у випадку з оригінальним Е-Тайпом 60-х. Що не кажи, «лук» в англійського спорткара шикарний. Правильні пропорції, класичний силует, легкість ліній… Після нещодавнього рестайлінгу передок перестав бути «добрим», зате набув в елегантності. Для F-Type 2021 випуску початковим є 2.0-літровий бензиновий двигун потужністю 300 к.с. КПП при цьому лише автоматична, а привід задній. Саме в базовому виконанні у Ф-Тайпа найбільше превалюють наріжні драйверські цінності, таким він є збалансованішим, легшим, краще розкриває потенціал шасі.

1. Porsche Cayman & Boxter

  • Компоновка: середньомоторна задньопривідна;
  • КПП: механічна або автоматична (роботизована).

Кайман – єдиний продукт категорії «люкс» у списку. Це варто уточнити з причини особливого нальоту лоску в ньому, деякого відчуття довершеності речі, яке не зможуть подарувати інші представники списку. Тут відчувається інший підхід.

Інженери Порше знамениті не тільки своєю талановитістю, але і чи не найбільшою тягою до справжніх драйверських ідеалів. У купе Порше Кайман (чи родстері Бокстер) стандартною є ручна 6-ст. трансмісія, а базовим мотором – 2.0-літровий 300-сильний «опозитник». Існують потужніші версії: S, GTS, мінімалістична Т або гоночна GT4. Кожна з них має різний характер, але всі їздять неперевершено. Все в стилі Porsche.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!