Abarth 500e став першим електромобілем марки

Ось і Abarth дожив до переходу на електротягу: у Європі представлений батарейний хот-хетч Abarth 500e, виготовлений на основі серійної моделі Fiat 500e зразка 2020 року. Причому в компанії заявляють, що електромобіль став найкращим Абартом за всю історію, і навіть придумали для нього спеціальний слоган – More Abarth than ever. Із заявлених переваг над бензиновими Абартами – оптимальний розподіл маси, збільшена колісна база та моментальні реакції на натискання педалі акселератора.

Але відмінностей від вихідного електричного Фіатика не так багато. Наприклад, віддача встановленого на передній осі електромотора – 155 к.с. та 235 Нм проти 118 к.с. та 220 Нм у топ-версії під маркою Fiat. За цими показниками електромобіль можна порівняти з бензиновим хетчбеком Abarth 595, у якого турбомотор 1.4 T-Jet видає 165 к.с. та 230 Нм.

Під підлогою встановлено таку ж літій-іонну тягову батарею ємністю 42 кВт∙год, як у Фіата. Але паспортний запас ходу – 250 км за циклом WLTP проти 300 км. Бортовий пристрій постійного струму розрахований на 85 кВт. Однак маса такого електрохетчбека майже 1,4 тонни! Проти 1044 кг бензинова модель Abarth 595.

Розробники дуже постаралися навести приклади, в яких електромобіль помітно динамічніший за бензиновий хетчбек, причому для порівняння взятий навіть потужніший Abarth 695 з 180-сильним турбомотором. Наприклад, прискорення з 40 до 60 км/год займає всього 1,5 с проти 2,5 с у бензинового Абарта. А якщо дві машини одночасно почнуть прискорюватися з 60 км/год, то на момент, коли електромобіль розженеться до 100 км/год, бензиновий Abarth набере лише 91 км/год.

Розгін з місця до сотні у електромобіля займає рівно сім секунд, але тільки якщо батарея заряджена як мінімум на 90%. Показники при меншому заряді не наведено. Для порівняння: бензиновий Abarth 595 витрачає на цю вправу 7,3 с, а час Абарта 695 – 6,9 с. Максимальна швидкість електромобіля обмежена на позначці 155 км/год, тоді як бензинові хетчбеки набирають 218-225 км/год. Передбачено три їздові режими: базовий Turismo (віддача двигуна обмежена на рівні 136 к.с. і 220 Нм), “підігрітий” Scorpio Street (повна віддача з включеною рекуперацією) та Scorpio Track (рекуперація відключена).

За законом жанру, Abarth 500e має допрацьовану підвіску та посилені гальма: діаметр передніх дисків – 281 мм, задніх – 278 мм. Зовні він відрізняється від вихідного Фіата іншими бамперами, дифузором на кормі та 18-дюймовими колесами. У салоні – спортивні крісла-ковші, інше кермо, розширене оздоблення замшею, металеві накладки на педалях та інший декор. А ще у електро-Абарта свій саундтрек. Під час запуску машини з динаміків лунає гітарний риф, для озвучування інших подій підготовлені спеціальні джингли. Зрештою, за доплату запропоновано імітацію звуку двигуна бензинових Абартів.

Як і колишні моделі, Abarth 500e запропонований у вигляді традиційної тридверки та напівкабріолета зі складним м’яким дахом. Першою для замовлення є вітальна версія Scorpionissima, яку випустять тиражем 1949 штук (на честь року заснування фірми Abarth). Такі машини мають максимальне оснащення (скляний дах, камери кругового огляду, аудіосистема JBL та багато іншого) та особливий декор. Хетчбек коштує 43 тисячі євро, напівкабріолет – 46 тисяч євро.

Простіші варіанти будуть доступні для замовлення з грудня. Ціни ще не оприлюднені, але електромобілі в будь-якому випадку будуть дорожчими за бензинові машини, адже навіть Abarth 695 зараз коштує від 30 тисяч євро. Продажі в Європі почнуться в червні наступного року, а також Abarth 500e з’явиться в Південній Америці та Японії.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело electrek.co