ЄС планує обмежити застосування вуглепластику в автомобілях

Європейський Союз розглядає можливість заборони використання вуглеволокна в автомобілебудуванні. Авіаційна промисловість та вітроенергетика також можуть потрапити під обмеження щодо застосування композитів на основі вуглецю. На думку влади ЄС, такі матеріали створюють ризики для здоров’я під час процесу утилізації. Водночас світовий ринок вуглепластику минулого року оцінювався у 5,5 мільярда доларів.

Вуглепластикові матеріали набули популярності в автомобільній промисловості завдяки поєднанню міцності та легкості. Виробники електромобілів застосовують карбон для компенсації маси акумуляторних батарей. При цьому подібні композити досі вважаються дорогими у виробництві, тому на їхнє використання в автопромі припадає близько 20 відсотків.

Влада Європейського Союзу вважає, що під час утилізації композитів у повітря потрапляють найтонші карбонові нитки, які викликають подразнення та болісні відчуття при контакті зі шкірою. Крім того, вуглеволокно проводить електричний струм, тому теоретично мікрочастинки матеріалів можуть спричинити короткі замикання.

Якщо законопроєкт про заборону карбону набуде чинності, автомобільна та інші галузі не зможуть використовувати композитні матеріали з 2029 року. Окрім автомобільних брендів, від поправок постраждають і виробники вуглепластику. Якщо минулого року ринок таких матеріалів оцінили в 5,5 мільярда доларів, то протягом десяти років ця сума може зрости втричі.

Восени минулого року в одній з європейських країн заборонили рекламу автомобілів із двигунами внутрішнього згоряння. Гаага стала першим містом у світі, де запровадили подібну заборону.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!

Джерело asia.nikkei.com