Автомеханік розповів, чому водії стали відмовлятися від автомобілів з незалежною підвіскою

У багатьох автолюбителів, які цікавляться технічною частиною транспортних засобів, особливий інтерес викликає тип ходової частини, встановлений на автомобілі. Часто саме на основі цього критерію здійснюється вибір авто для покупки. Наприклад, дехто відразу відмовляється від моделей з повністю незалежною підвіскою на кожній осі, про що розповів автомеханік в інтерв’ю порталу ampercar.com.
Недосвідчені автомобілісти не враховують усіх нюансів і не розуміють, у чому полягають переваги та недоліки такого типу ходової частини. Передусім варто зазначити, що майже кожен сучасний транспортний засіб має незалежну підвіску — вона передбачена на передній осі. Треба розуміти, що сучасні автомобілі найчастіше експлуатуються в змішаному режимі: на них їздять як у місті, так і за його межами, де зустрічаються пересічена місцевість або навіть бездоріжжя.
Саме тому у більшості автомобілів ходова частина комбінована. Наприклад, спереду може бути незалежна підвіска, а ззаду — торсіонна балка або так звана напівнезалежна система. Головна мета — забезпечити максимально комфортну та безпечну їзду, а також стійкість у поворотах, особливо під час маневрування на високій швидкості. Проте, як показує практика, незалежна підвіска теж добре себе показує в подібних умовах.
Виникає логічне запитання: чому тоді на всіх авто не ставлять повністю незалежну підвіску, де кожне колесо працює окремо? Відповідь досить проста — така підвіска дуже дорога в обслуговуванні, адже складається з великої кількості елементів. Її наявність забезпечує максимальний рівень комфорту, яким можуть похвалитися преміальні позашляховики та автомобілі люксового сегмента.
Які ще недоліки має незалежна підвіска у порівнянні з перевіреною часом торсіонною балкою чи напівнезалежною ходовою частиною, окрім високої вартості обслуговування? Насамперед варто відзначити надійність. Через велику кількість робочих механізмів така підвіска швидше зношується та потребує регулярного технічного обслуговування. Окремо слід нагадати, що при виникненні несправностей у ходовій частині на авто з незалежною підвіскою небезпечно пересуватися на високій швидкості.
Пошкодження окремого конструктивного елемента, яке не буде вчасно усунене, може спричинити розгойдування кузова під час руху. В усіх інших аспектах цей тип підвіски повністю переважає інші варіанти ходової частини. Проте в останні роки виробники відмовилися від ідеї встановлювати повністю незалежну підвіску на всі транспортні засоби. У преміум-сегменті зараз віддають перевагу пневматичним системам, які м’якші під час руху, роблять авто стійкішим і дозволяють регулювати кліренс.