Польща підвищує штрафи для українських водіїв: до 600 тисяч гривень за порушення ПДР

З 2025 року в Польщі підвищують штрафи для українських водіїв, зокрема за порушення ПДР та водіння у нетверезому стані. Суми штрафів можуть сягати 600 тисяч гривень.

Кому з українських водіїв вони загрожують і за що – в ексклюзиві TСН.ua.

Від 2025 року у Польщі підвищать штрафи за водіння у нетверезому стані та перевищення швидкості. Українців, які перебувають у сусідній країні, можуть позбавляти прав управляти авто у разі порушення ПДР.

А в деяких випадках можна отримати величезний штраф і навіть потрапити за ґрати.  Зокрема, вже за саму відсутність паспорта, водійських прав, страхування або техпаспорта можна отримати стягнення в розмірі 1000 злотих або близько 10 000 гривень.

За не пристібання паском безпеки, непропускання екстрених служб або невикористання ближнього світла фар водієві загрожує від 200 до 2000  злотих штрафу, у гривнях від 2 000 до 20.

Штрафи за перевищення швидкості варіюються від 50 до 2 500 злотих, а це від 500 до 25 000 тисяч штрафу. Для любителів порушувати – штрафи подвоюватимуться. А ось водіїв, яких спіймали за кермом п’яними, можуть оштрафувати на суму від 50 до 5 000 злотих, в гривнях від 500 – 50 000 тисяч, а також відправити під арешт на 30 діб і позбавити прав на строк до 3 років, за наявності в крові 0,2-0,5 проміле алкоголю.

Якщо вміст алкоголю вищий, то штрафи вже варіюються від 50 000 до 600 000 гривень. Крім того, водієві може загрожувати до двох років в’язниці і до 15 років позбавлення прав.

Натомість в Україні згідно з законодавством, керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння стосується не лише водіїв, але й осіб, які передають керування нетверезим людям.

За керування автомобілем напідпитку загрожує штраф 17 тисяч гривень. У разі повторного протягом року вчинення правопорушення, на водіїв накладається штраф у розмірі 34 тисяч гривень (або адміністративний арешт на 10 діб) з позбавленням права керування транспортним засобом на 3 роки та з платним вилученням транспортного засобу (за наявності).

Законом також передбачено значне посилення покарання за керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, у разі повторного порушення протягом одного року.

Найбільший штраф у 51 тисячу гривень загрожує водіям, які: 

  • двічі протягом року піддавалися адміністративному стягненню за подібне правопорушення
  • відмовилися від проходження відповідного огляду на стан сп’яніння

Окрім штрафу, водії, які повторно сідають за кермо «під градусом», караються:

  • позбавленням права керування транспортними засобами на строк десять років, а також можуть конфіскувати транспортний засіб, що належить їм на правах приватної власності.

Також нагадаємо, що в України від 1 листопада змінилися правила щодо обмеження швидкості на дорогах. Максимальна дозволена швидкість руху становить 50 км/год. Про це під час телемарафону повідомив перший заступник очільника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький. Він зазначив, що Правила дорожнього руху в Україні залишаються незмінними.

Просто вступають в дію норми «зимового періоду», коли рівень небезпеки для всіх учасників руху зростає. У зв’язку з цими змінами, на тих ділянках доріг, де раніше дозволена швидкість була до 80 км/год, дорожні знаки замінили на нові, які обмежують швидкість до 50 км/год.

«У деяких містах нашої країни, зокрема Києві та Дніпрі, на тих ділянках дорожнього руху, де це дозволяють і дорожні обставини, і безпека дорожнього руху, встановлювались знаки вищого обмеження швидкості. Тобто 80 км/год на літній період. Цей період зараз закінчується, і вже від 1 листопада вказані знаки будуть змінені на стандартні, тобто обмеження швидкості – 50 км/год. Таким чином, правила фактично не змінюються, а настає зимовий період, який не передбачає інші обмеження швидкості руху», – сказав він.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!