Де краще купувати вживані електромобілі Tesla? Європа & США
Темпи розвитку електромобільної галузі вражають: мало не щодня ми читаємо тематичні новини від провідних автовиробників, які постійно вдосконалюють існуючі та вводять інноваційні технології. Наразі електрокари є бажаним і, навіть, жаданним транспортом. Усе частіше водії пересідають зі звичайних автомобілів на “зелені” – адже це не тільки круто і безпечно, а ще й вигідно.
Читаючи про нові досягнення провідної Tesla і прикидаючи, скільки можна заощадити на паливі та обслуговуванні, задумуєшся про придбання, наприклад, Model 3. Можливо не 2021 року, а 2018. Та виникає питання: де купити вживаний електромобіль так, аби не мати з ним клопоту? Тут важливо не лише місце продажу, а й надійність посередника, якщо є намір скористатися його послугами.
Де краще придбати Tesla: Європа чи США
Українці купують автомобілі в Європі вже багато років, найчастіше в Польщі та Німеччині. Основний плюс – швидкість пригону. Знайшовши потрібну пропозицію на онлайн-майданчиках і домовившись безпосередньо з продавцем про зустріч, можна вирушати за кордон. Авжеж, нині треба брати до уваги карантинні обмеження, та загальна схема залишається тою ж, що й завжди. Подорож за електромобілем може зайняти кілька днів або тиждень.
Щодо аукціонів США, то доставка триває півтора-два місяці. Та існує й немало переваг:
- Вартість. Електрокари на американському вторинному авторинку є завжди і у великій кількості. Окрім того, їх продають не задля вигоди, а щоби не платити досить великий утилізаційний збір. Ціна ж встановлюється виграшною ставкою: учасники самостійно вирішують, скільки вартує авто.
- Безпека. Кожен зареєстрований в США транспортний засіб знаходиться у загальнонаціональній базі даних CarFax. До неї вносяться уся інформація щодо операцій відчуження, страхових випадків, зупинок поліцейськими, техобслуговування тощо. Кожен може перевірити історію авто самостійно – для цього потрібно знати VIN-код.
- Стан. Електромобілі найліпше купувати на закритому авто аукціоні Manheim. На торги виставляються лише справні машини, готові до експлуатації. Іноді вони можуть бути відреставровані, про що видається відповідний документ. Тобто, потреба відвідування СТО по прибуттю – відсутня.
Варто зазначити, що остаточна ціна Тесли з врахуванням доставки при купівлі з Європи та Америки майже однакова. Однак, буває, що вже по приїзді в Україну європейському електрокару доводиться міняти блок батареї чи елементи ходової, що додає до вартості.
Розмитнення електромобіля в Україні
Незалежно від того, прибуває Tesla зі Штатів чи Європи, по прибуттю на українську митну територію відбувається розмитнення. До кінця 2022 року діють нульові ставки мита, акцизу та ПДВ для електрокарів. Це є ще одним чинником, що спонукає обирати “зелений” транспорт, а не автівки з ДВС.
До бюджету доведеться сплатити лише збір у ПФ за першої державної реєстрації авто, що становить 3-5% від її вартості.