Представлений новий гібридний гіперкар Bugatti Tourbillon із двигуном V16
Це не ще один варіант Bugatti Chiron. Хоча зовні він нагадує старий гіперкар із двигуном W16, перед вами абсолютно новий звір. Нові монококи, підвіска та гібридна силова установка на базі V16. Вітайте флагман нового покоління Bugatti потужністю 1800 к.с. – Tourbillon.
Раніше з’являлися чутки про двигун, і вони підтвердилися – це 8,3-літровий монстр, який розвиває 9500 об/хв і видає 1000 к.с. без турбонаддуву. Cosworth допомогла розробити цей атмосферний двигун, який важить лише 252 кг, попри значне збільшення порівняно з W16. Крутний момент у 900 Нм вражає, але ще цікавіша інша частина силової установки Tourbillon.
Йдеться про гібридну надбудову. На передній осі розташовані два електродвигуни, а третій двигун встановлено ззаду для допомоги заднім колесам. Центрально розташована батарея ємністю 25 кВт/год забезпечує додаткову потужність 800 к.с. Сумарна віддача досягає 1800 к.с., і за наявності достатнього зчеплення з дорогою Tourbillon розженеться до 100 км/год всього за 2 секунди.
Але це не повністю відбиває його справжню продуктивність. Швидкість 200 км/год досягається приблизно за 5 секунд, 300 км/год – за 10 секунд. Максимальна швидкість 380 км/год досягається менш ніж за 25 секунд, якщо не використовувати спеціальний ключ швидкості. При його активації Tourbillon прибирає гігантське заднє крило, дозволяючи швидкості піднятися до 444 км/год.
Попри наявність батареї та електродвигунів, Bugatti стверджує, що Tourbillon легший за Chiron. Він також може пересуватися містом без використання V16. Більше того, на електричній тязі автомобіль може проїхати до 60 км. Швидкість на електротязі не уточнюється, і Bugatti поки що не готова говорити про час заряджання. Однак він використовує 800-вольтову систему.
Любителі годинників знають, що турбійон — це механічний елемент, який використовується у високоякісному годиннику для підвищення точності. Bugatti бачить свій Tourbillon як великий, вічний шедевр механічної досконалості. Це стає очевидним, коли ви відкриваєте електричні діедральні двері та бачите приголомшливий аналоговий інтер’єр. Три великі циферблати на рульовому колесі відображають все від швидкості до оборотів двигуна, рівня палива, температури двигуна та багато іншого. Екранів немає.
Прилади розроблені та виготовлені виробником годинників Switch і закріплені на кермовий колонці так, щоб залишатися нерухомими при повороті керма. У центральній консолі розташовані ряди алюмінієвих перемикачів, поворотних регуляторів та єдиний кристалічний важіль для запуску V16. Але є прихований дисплей у верхній частині центральної консолі, який підіймається за командою і надає доступ до Apple CarPlay та інших функцій.
Щодо дизайну, то його неможливо сплутати з чимось іншим, крім Bugatti. Зовнішній вигляд, що нагадує Chiron, включає спеціальний дифузор, що починається відразу за пасажирською кабіною і практично схований на вигляд. Вентиляційні отвори під фарами направляють повітря до великих бічних повітрозабірників. Підковоподібні грати радіатора спрямовують повітря до радіаторів і збільшують притискну силу. Активне заднє крило може підійматися, виконуючи функцію повітряного гальма. Вся конструкція заснована на зовсім новій підвісці багатоважеля, яка на 45% легше, ніж у Chiron.
Хоча дебют новинки відбувся сьогодні, ця нова ера розпочнеться лише у 2026 році, коли буде доставлено перший із 250 серійних автомобілів. Зараз Tourbillon знаходиться на стадії тестування, тож починайте накопичувати гроші. Вам знадобляться всі заощадження, оскільки початкова ціна Tourbillon складає 3,6 мільйона євро.