Огляд нового GMC Hummer EV: як Геракл серед електрокарів
Все-таки, Америка задає планку в розвитку електромобілів. Осліплюючий успіх Ілона Маска з його Теслою, що посідає вже перше місце серед усіх автомобільних фірм за обсягом капіталізації, на те і осліплюючий, що здатен затьмарити в очах мас приклади прогресу інших компаній у даній галузі. Наприклад, вихід грандіозного у всіх відношеннях супер-трака Hummer EV від GM. Традиційні автомобільні корпорації у Детройті також змінюють себе відповідно до потреб ринку, а той, як мінімум у розвинутих країнах, вже дав зрозуміти, що перехід на машини з електродвигунами – неминучий.
Досі електромобілі покривали в основному легковий сектор, захоплюючи, щонайбільше, деякі товстенькі аморфні кросовери за типом Jaguar I-Pace чи, скажемо, якогось задньопривідного BMW iX3. Справжні позашляховики, з нерозрізними мостами, рамою, блокуванням диференціалів та «понижайками» і так завжди були більш архаїчними порівняно з представниками інших сегментів, а про повноцінне впровадження електромобільних технологій на даному полі, як кажуть, годі було і думати.
Напевно, рада директорів General Motors вважає, що концерн здатен створити все, що захоче, якщо тільки це буде потрібно. Оскільки бренд Hummer давно припадав пилюкою, а імідж мав дуже потужний, при чому глобально, GM лише чекав слушного моменту. І ось, у 2020-му, коли продажі електрокарів невпинно зростають, американський гігант вразив увесь автомобільний світ своїм творінням під назвою GMC Hummer EV. AMPERCAR.com детальніше розповідає про цей електромобіль далі у матеріалі.
‘’Здоровенний всюдихідний суперпікап на електротязі потужністю 1000 к.с. має дальність ходу поза 560 км. Розгінна динаміка такої версії – трохи більше 3 секунд до 100 км/год’’
З певних причин, Хаммер більше не окрема фірма, а суббренд в межах компанії GMC. Проте суть в іншому. Здоровенний всюдихідний суперпікап на електротязі потужністю 1000 к.с. має дальність ходу поза 560 км. Розгінна динаміка такої версії – трохи більше 3 секунд до 100 км/год. Це надзвичайні характеристики, досягнення яких гарно ілюструє технологічний рівень та фінансову спроможність автопромисловості США.
Разом з тим, доля харизми суперпікапа Hummer EV також зашкалює. Тут варто віддати шану як дизайнерському, так і маркетинговому відділам GMC, вони зробили свою роботу настільки ж блискуче, як інженери і технологи. Попали прямісінько в ціль! Монструозний пікап абсолютно точно відповідає критеріям масової свідомості у питанні «що таке Hummer і який він», зберіг спадкоємність, легко ідентифікується, зі стійкою прив’язкою до усіх попередніх Хаммерів. Порода, так сказати! Те, чого немає у Tesla.
Характеристики і комплектації
Хаммер із 1000-сильною силовою установкою розвиває 15.600 Нм крутного моменту і має запас ходу 560 км. Така модифікація за замовчуванням підтримує швидкісну зарядку, яка надає 160 км пробігу кожні 10 хвилин. А приводом для печалі є те, що це все характеристики обмеженої тиражем версії Edition 1, прийом передзамовлень на яку закрили через 10 хвилин після початку отримання онлайн заявок – все розкупили! І це при ціні 112 тис. доларів.
Натомість постійно доступними є інші три версії:
EV2 – базова, з двома електромоторами сумарною потужністю 625 к.с. і крутним моментом 10.033 Нм. Запас ходу становить більше 400 км. Продажі почнуться аж 2024 року за ціною від 80 тис. доларів;
EV2x – відрізняється збільшеним до 480 км пробігом + розширеним стандартним оснащенням. Піде у продаж 2023-го, від 90.000 $;
EV3x – три електромотори, 800 к.с. і 12.000 Нм. Дальність ходу – поза 480 км. Старт продажів намічений на 2022 рік, ціна від $100 тис.
‘’А приводом для печалі є те, що це все характеристики обмеженої тиражем версії Edition 1, прийом передзамовлень на яку закрили через 10 хвилин після початку отримання онлайн заявок – все розкупили!’’
Оснащення і особливості
Hummer EV не має рамної конструкції, а підвіска його незалежна (хід досягає 330 мм). І тим не менше, ніхто навіть під сумнів не поставить його спроможність на офф-роуді. Пікап побудований суперміцному блоці літій-іонних батарей, до якого кріпляться підрамники. Платформа називається GM BT1, пізніше на ній з’явиться 5-дверний позашляховик Hummer EV SUV. У звичайному положенні кліренс становить 257 мм, а кути в’їзду і з’їзду – 41,5 ° і 31,6 ° відповідно. Режим Terrain Mode забезпечує показники 302 мм, 44,3 ° і 33,7 °. Глибина броду, який може подолати машина, – від 660 до 711 мм.
‘’До речі, графіку для мультимедіа Hummer’а розробляла компанія Epic Games – ніхто інший, як творець відеогри Fortnite!’’
Справжньою інновацією можна назвати режим «Crab Walk», який повертає в один бік колеса, зсуваючи автомобіль по діагоналі. У 3-моторних версіях також наявна система векторизації тяги, аж до 100% на одне колесо (стосується передньої осі, оскільки задні колеса крутять окремі електродвигуни у будь-якому разі).
У вигляді опції доступний GM-івський режим напівавтопілоту Super Cruise. Системи екстреного гальмування перед пішоходом, утримання у смузі руху та адаптивний круїз-контроль – стандартне обладнання всіх машин. Як і точка доступу Wi-Fi в салоні і додатки Apple CarPlay та Android Auto. До речі, графіку для мультимедіа Hummer’а розробляла компанія Epic Games – ніхто інший, як творець відеогри Fortnite!
Значення
Особисто мене мало дивує той факт, що «перше видання» монстр-пікапа розпродали за десять хвилин. Забезпечених людей із зайвою сотнею баксів у світі вистачає, тоді як воістину нетривіальних машин сьогодні мало. Hummer EV не просто харизматичний накачаний всюдихід, це екологічно чистий транспорт, який дає змогу користуватися всіма пільгами для електромобілів. Мало не єдиний електро «офф-роудер» є також практичною річчю – у вашому розпорядженні гігантський салон з купою відділів для речей і безліччю продуманих функцій. Це величезний сімейний танк, що підходить для екстримальних поїздок будь-куди. При чому, безшумних.
Михайло Волошин спеціально для AMPERCAR.com