Toyota не поспішає із впровадженням електромобілів, щоб дати клієнтам свободу вибору
Японська компанія Toyota Motor стояла біля «витоків жанру» гібридних автомобілів, але як альтернативу ДВЗ довгий час просувала водневі паливні осередки, внаслідок чого відстала від конкурентів за темпами переходу на «чисту електротягу». Керівництво корпорації продовжує вважати, що у споживачів має залишатися вибір, і акумуляторні електромобілі у багатьох регіонах планети просто складно експлуатувати.
Тільки минулого місяця, як нагадує Reuters, компанія почала здавати в лізинг на домашньому ринку свій перший глобальний електромобіль – Toyota bZ4X, і поки що гібридні силові установки набагато популярніші в Японії. До кінця десятиліття Toyota має намір витратити на електрифікацію $60 млрд, приблизно половина цієї суми піде на розробку нових електромобілів, на одні лише батареї буде виділено $13,5 млрд. У Європі компанія припинить продавати нові машини з ДВЗ до 2035 року, а на світовому ринку асортимент електромобілів розшириться до 15 моделей до 2025 року. При цьому керівництво Toyota не перестає повторювати, що зараз електромобіль у багатьох випадках є другим транспортним засобом у сім’ї, а не єдиним.
Технічний директор Toyota Motor Масахіко Маеда (Masahiko Maeda), як уточнює Reuters, на щорічних зборах акціонерів корпорації наголосив, що досягнення вуглецевої нейтральності є кінцевою метою для Toyota, але споживачі повинні мати вибір за типом силової установки, яка використовується у транспортних засобах. Автовиробнику не слід звужувати цей вибір штучно, як переконаний представник компанії. За його словами, гібриди потрібні в тих регіонах, де інфраструктура не готова до швидкого переходу на акумуляторні електромобілі. Машини з двигунами внутрішнього згоряння можна переводити на екологічні види палива, як стверджує технічний директор компанії, водень є одним з них.
Раніше Toyota вже демонструвала прототип гоночного автомобіля Yaris, оснащеного експериментальною силовою установкою на базі ДВЗ, який замість бензину споживає водневе паливо. Тоді повідомлялося, що перехід на таке паливо не лише вирішує проблему міграції автопарку на екологічно чисті види енергоносіїв, а й дозволяє підтримати ринок праці, оскільки у виробництві ДВЗ задіяно десятки тисяч людей. До речі, в 2030 році Toyota розраховує продавати не більше 3,5 млн. електромобілів на рік – це приблизно третина тієї кількості машин усіх типів, що реалізується зараз.
На зборах акціонерів генеральний директор Akio Toyoda (Akio Toyoda), онук засновника Toyota Motor, заявив про початок пошуку наступника. Зараз голові корпорації 66 років, але коли він буде готовий поступитися місцем новому генеральному директору, не уточнюється. За словами Тойоди, він хотів би передати кермо влади людині, яка добре розуміє філософію компанії. Представники автогіганта також повідомили, що очікують на збереження дефіциту напівпровідникових компонентів, хоча й визнають, що ситуація покращується.