В Україні можуть почати виготовляти новітні батареї для електрокарів

В Естонії з торфу роблять щільні і недорогі натрієво-іонні батареї, які можуть бути використані для електрокарів.

Торфовища можуть зіграти важливу роль в електрифікації автомобільної промисловості. На думку дослідників з Тартуського університету в Естонії, торф можна використовувати для створення натрієво-іонних батарей.

За словами експертів, виробничий процес таки батарей, можливо, в три-п’ять разів дешевший, ніж у літій-іонних елементів живлення, навіть якщо ця технологія все ще перебуває на експериментальній стадії.

Натрій-іонні акумулятори не містять дорогоцінних і дорогих металів, таких як літій, кобальт і нікель. Таким чином, вони можуть скласти конкуренцію літій-іонним елементам.

«Торф – дуже дешева сировина, вона дійсно нічого не вартує», – пояснює Енн Луст, директор Інституту хімії Тартуського університету.

Якщо коротко, то очищений і висушений торф’яний мох нагрівають до високої температури і поміщають в духовку на 2-3 години. В результаті виходить особливий вуглець, який проводить електрику і накопичує іони натрію у вигляді електричної енергії на негативному кінці батареї.

«Електроди, які ми розробили, мають щільність енергії, яку можна порівняти з літієвими батареями », – кажуть науковці.

Дослідники упевнені, що іонно-натрієві батареї мають всі шанси зробити революцію в сфері виготовлення електромобілів.

Зазначимо, на території України поклади торфу зосереджені переважно на Поліссі. Геологічні запаси торфу в нашій країні оцінюються у понад 2 млрд тонн. Враховуючи це, в України є хороші перспективи налагодити власне виробництво новітніх батарей для електрокарів.

Підпишись на головні новини у Google NEWS, щоб бути в курсі!