Експлуатація

Якщо автомобіль довго стояв: топ-5 проблем, які можуть виникнути з авто після тривалого простою

Найкращим режимом для будь-якого автомобіля є рух, так що очікуваний довгий простий не завдасть клопоту тільки у разі грамотної консервації. У решті випадків доведеться розбиратися з наслідками, деякі з яких можуть бути вкрай неприємними. Досвідчений водій зможе вирішити їх самостійно, а ось початківцю буде потрібна допомога. Ми в AMPERCAR.com вирішили розібрати найпопулярніші недуги тривалого простою, щоб перший робочий ранок опісля більше ніколи не починався з клопотів.

Сів акумулятор

Найбільша, напевно,  і найпоширеніша проблема після довгого простою – батарея АКБ, яка розрядилась. Двері натисканням кнопочки на брелоку ще відчинилися, а ось на пуск двигуна сил вже не вистачило. Тут все просто – кожен уживаний автомобіль має властивість споживати електрику з батареї навіть у момент простою.

Справа, звичайно, в витіканнях струму, знайти які складно, а перемогти ще складніше. Тому на проблему зазвичай не звертають уваги, а з її наслідками при щоденній експлуатації успішно справляється справний генератор. Тому, до речі, хорошим новорічним подарунком кожному автолюбителю є компактний «пускач», він же бустер, чи батарейка з «крокодилами», який коштує недорого, але може кілька разів поспіль запустити автомобіль з батареєю, яка повністю «сіла».

Спустило колесо

Друга за популярністю причина проблем – колеса. Вони мають властивість спускати навіть без видимих ​​причин. Мікротріщина в диску, січений ніпель, крихітна, до певного часу непомітна дірка в колесі, стара гума, що повністю не прилягає до диска, старі диски, які давно втратили геометрію — причин може бути мільйон, а підсумок завжди один — машина лежить на асфальті . А запаска мало того, що літня, то ще й іншого розміру.

Найчастіше з подібною «невдачею» стикаються автолюбителі, у яких два комплекти коліс за сезоном — літні та зимові. Вони самостійно проводять шиномонтаж у гаражі, так що збирання-розбирання відбувається рідко. Як уникнути? Частіше перезбирати колеса, регулярно стежити за станом шин і дисків, а також згадати, що гума, як і диски, – не вічні. Перша потребує регулярної заміни, не рідше одного разу на п’ятирічку, а другий — хоча б ремонту. Регулярні проблеми з тиском занадто часто виникають через іржу та накип на диску. Того самого, куди має прилягати гума.

Підтікання оливи

Прикрот виявити після простою під машиною калюжу оливи. Проте тут все просто – визначити причину “витоку”, нівелювати його і компенсувати мотору втрати.

Звідки тече? Дивимося зливну пробку, сальники, прокладки, датчики: якщо автомобіль першу молодість вже віджив, то в його надрах обов’язково знайдеться резиночка, яку давно треба було замінити. Під болтом у картері, який закриває злив, до речі, має бути одноразова мідна шайба, яку треба міняти на кожному ТО. А ще різьблення на картері має властивість злизуватися, що призводить до помітного послаблення болта. До речі, і сам картер із роками зношується — на багатьох моделях він був залізний, тож іржа запросто могла свою справу зробити.

Стуки, шуми, детонація

Перший пуск двигуна після простою — завжди джерело песимізму, оскільки мастило стекло в картер, поки розійдеться — гримітиме. Додадуть шуму і деталі, що покрилися корозією і застоялися підшипники на ременях, ослаблі кріплення по всьому підкапотному і багато іншого. Ті ж гідрокомпенсатори за два тижні можуть «обсохнути» і почати стукати — потрібен час, щоб вони знову наповнилися і запрацювали коректно.

Правильним, точніше, єдиним вірним рішенням у цій ситуації стане перевірка дати майбутнього технічного обслуговування, а також день поїздок без послуг магнітоли: треба послухати уважно, дізнатися, коли і які звуки зникнуть. Більшість, звичайно, пройде в міру прогріву, але якщо один чи два “стуки” залишаться — треба перевірити у фахівця. Адже хороший звук обов’язково проявить себе.

Сторонні звуки від підвіски

Перші метри після простою теж таке собі випробування. По-перше, за низку похолодань-потеплінь, крижаних дощів і снігопадів, на тих же колесах налипло опадів, які в свою чергу відгукнуться справжнісіньким гуркотом у русі.

Підвіска також має властивість закисати, простий погано позначається на ступичних підшипниках, мокрий сніг замерзає і перетворюється на лід, додаючи занепокоєнню господареві автомобіля. Теплий паркінг, ретельне миття або просто довга пробка проблеми найчастіше вирішують. Ну а якщо симптоми залишилися і на другий-третій день — настав час заїхати на естакаду/яму/підйомник і на власні очі знайти причину дискомфорту. Як правило, це дуже просто і добре видно озброєним поглядом. Треба тільки знати, куди дивитися.

Чорний дим із труби

Нас з дитинства навчили, що чорний дим із вихлопної труби — це біда. Олива згоряє в камері – отже потрібно перебрати двигун. Все правильно. Питання, як завжди, у дрібницях: чому мастило виявилося там, де йому бути не належить? За два тижні кільця можуть залягти, запросто, тільки наскільки? На пару прогрівів чи до повного та безкомпромісного розбирання циліндро-поршневої групи з обов’язковою заміною «залеглих»? Тут знову ж таки слід заспокоїтися, штовхнути колесо і дати мотору попрацювати. Цілком можливо, і бувало таке неодноразово, що після кількох сотень кілометрів ДВЗ запрацює штатно. А якщо вузол працює, то лізти в нього руками не треба.

Що тут скажеш?Не любить машина стояти, а тижні простою, особливо мінливою нашою зимою, може швидко призести до проблем. І не важливо, нова машина чи стара, у кожній можуть виникати ті чи інші нестправності. Інша річ, що неприємності можуть бути тимчасовими, що проходять у перший же день повноцінної експлуатації, а бувають такі, що без залучення фахівця не обійтись.

Recent Posts

Бюджетний автомобіль Dacia виявився значно успішнішим за конкурентів

Знаменита бюджетна модель Dacia Sandero – найдоступніша машина румунського бренду. Цей автомобіль виявився набагато успішнішим за своїх…

22.01.2025

Фахівець розповів, як водії “вбивають” АКПП при зупинці двигуна на ходу

Якщо двигун автомобіля з автоматичною трансмісією раптово затихне в русі, це не тільки завдасть дискомфорту,…

22.01.2025

Топ-5 бюджетних та швидких вживаних автомобілів у 2025 році

У 2025 році любителі швидкості можуть насолодитися відмінними характеристиками автомобілів без значних витрат. Ми зібрали…

22.01.2025

Частка завезених з США авто в Україну зростає: топ-5 найпопулярніших «битків»

2024 року автомобілі зі США знову зміцнили свої позиції на українському ринку. За даними асоціації…

22.01.2025

Вживаний Megane з гарантією: Renault запускає продаж відновлених авто

Renault представив унікальний проєкт продажу відновлених автомобілів під сертифікацією Refactory. Це перший подібний крок бренду…

22.01.2025

Зняття з обліку авто, що тимчасово не використовується та інші зміни у реєстрації ТС: подробиці

21 січня 2025 року Кабінет Міністрів України затвердив зміни до правил реєстрації та обліку транспортних…

22.01.2025